Güncel

İL GENELİNDE YEM NUMUNELERİ ALINMAYA DEVAM EDİLİYOR

İL GENELİNDE YEM NUMUNELERİ ALINMAYA DEVAM EDİLİYOR

7 Aralık 2021 16:34
-A

+A

         Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personelleri tarafından il genelinde numuneler alınmaya devam ediliyor. Bakanlıkça  yıl içinde programa alınan ve Kırşehir genelindeki tüm firmalardan  alınan numuneler , yem laboratuarına gönderilip, analizi yapılıyor. Analiz sonuçları il Müdürlüğü'ne gönderiliyor ve alınan numunelerde bozuk olana rastlanması halinde, satış yapan yerlere İl Müdürlüğünce idari yaptırım uygulanıyor.
        İlimizde hayvansal ürünlerin miktarının ve kalitesinin arttırılması çalışmaları devam ediyor. Yemlerin kalitesinin belirlenmesi için İl Müdürlüğü ekiplerince ilimiz çevresinde firmalardan alınan numuneler yem laboratuarında analiz ettiriliyor.
        Yem fabrikaları hayvancılık sektörüne daha kaliteli yem imal ederek, üretimi artırıcı yönde katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Yem fabrikalarında, yem rasyonları bu konu hakkında uzman kişiler tarafından hazırlanmakta ve hayvanın ihtiyaçlarına cevap olabilecek en iyi formül olduğu iddiası ile hayvancılık sektörünün hizmetine verilmektedir. Bakanlığın yıllık kontrol planı kapsamındaki kontrolleri, İl
Müdürlükleri tarafından yürütülen rutin kontrolleri, ihbar ve şikâyet üzerine yapılan kontrolleri, yıllık kontrol planı dışında yapılan denetimler ile Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. İl Müdürlüğü çalışmalarına titizlikle devam ediyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku