Güncel

İL İÇİ HAYVAN SATIŞLARI ARTIK DİJİTAL ORTAMDA YAPILABİLECEK

İL İÇİ HAYVAN SATIŞLARI ARTIK DİJİTAL ORTAMDA YAPILABİLECEK

5 Temmuz 2021 14:11
-A

+A

        İl içi hayvan satışlarının  artık  bir tuşla  dijital ortamda yapılacağını açıklayan İl Müdürü Duran Seçen, “Tarım ve Orman Bakanlığı'mızın hayata geçirdiği e-tarım platformu ile il içi hayvan alım ve satımları dijital ortamdan yapılabilecek.
Bakanlığımızın birçok hizmetinin dijital ortamda yapılabildiği https://etarim.gov.tr/ platformuna yeni bir işlerlik daha kazandırıldı.
İl içinde hayvanlarını dijital ortamda pazarlamak isteyen üreticiler, https://etarim.gov.tr/ sayfasında bulunan "Hayvan Satış Bildirimi" butonuna tıklayarak işlem yapabilecekler.
       Satıcı, gerçek kişi ise TC kimlik numarasıyla tüzel kişi ise vergi kimlik numarasıyla sisteme girerek hayvan satışı yapmak istediği işletmeyi seçecek.
       Alıcının şartları sağlayıp sağamadığı sistem üzerinden kontrol edilecek. Alıcının şartları sağladığı durumda satıcı satmak istediği hayvanları sistem üzerinden seçecek. Seçim listesinde karantina ve kısıtlama tedbiri olan hayvanlar kırmızı ile gösterilecek. Küpesi olmayan hayvanın seçimine izin verilmeyecek.
       Seçim işleminin ardından satışı yapılmak istenen hayvanlar listelenerek alıcının telefonuna mesaj olarak gidecek. Alıcı, alış işlemini kabul ederse satışa konu hayvanlara ilişkin bilgileri kendi hesabında görecek. Böylece il içi hayvan satış bildirimi tamamlanmış olacak.  Kurumumuza gelmeden gerçekleşecek olan hayvan satışları bir tuşla dijital ortamda yapılarak, üreticilerimiz 7/24 iş ve işlemlerini hızlı bir şekilde 1 dakikada tamamlayacak. Yeni uygulamamız tüm üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku