Güncel

İl Milli Eğitim Müdürü Alpaslan, fen lisesini ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Alpaslan, fen lisesini ziyaret etti

4 Ağustos 2021 14:52
-A

+A

       Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan'ın okul ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretler kapsamında  İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan Prof.Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesindeki Destekleme Yetiştirme Kursularını ziyaret etti.
       Derslere katılarak bir süre öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Alpaslan; "Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim görmekte olan öğrenciler için verilen ekstra eğitimleri nitelemektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları için herhangi bir ücret alınmadığı gibi dersler tamamen müfredata göre işlenmektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında öğrenciler, pekiştirme ve geri kaldıkları derslerde ise açığı kapatma imkânına sahip olabiliyor." dedi.
Okul idaresi ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan; "Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk 1000'e giren 7 öğrencimizden 4'ü Fen Lisemizden. Sayısalda İl birincimiz Batuhan BÜBER okulumuz öğrencisi. Bu başarının katlanarak devam etmesini bekliyoruz. Bize emanet edilen öğrencilerimizi nitelikli bir eğitim ile en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Yaz tatilinde özverili bir şekilde kurslara katılan, eğitim ve öğretime katkı sağlayan idareci, öğretmen ve  öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku