Güncel

İl Müdürü Seçen'in, süt üreticilerini ziyareti devam ediyor

İl Müdürü Seçen'in, süt üreticilerini ziyareti devam ediyor

4 Eylül 2021 16:41
-A

+A

            Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Duran Seçen ve Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Orhan Şahin Sıdıklı Küçükbogaz köyünde süt üretimi yapan Osman Ilgar’ı ziyaret etti. Aynı zamanda Süt Üreticileri Birliği Başkanı da olan Osman Ilgarla ilimizde süt üreticiliğinin geleceği hakkında istişarelerde bulundu.
Özellikle süt fiyatları konusunda mağduriyetlerini dile getiren üreticilerimizin fiyatların günümüz şartlarına uygun hale getirilmesini yoksa bu şartlarda süt sığırcılığını sürdüremeyeceklerini dile getirdiler.
            Sorunlarınızı dinlemek ve çareler bulmak için ziyaret  gerçekleştiren İl Müdürü Seçen, hammaddesi tamamen süt olan mandıralarımız da süt üreticilerimizin zarar etmesini ve üretimden vazgeçmelerini engellemek,  sorunları çözüme kavuşturarak hem mandıraları hem de süt üreticilerini memnun edecek bir sonuç çıkarmak için ziyaretlerine devam ediyor.
Ziyaret sonrası konuşan İl Müdürü Duran Seçen “ Kırşehir olarak kırmızı ette yakaladığımız başarıyı ve markayı inşallah en kısa sürede süt üretiminde de sağlayacağız. İl olarak hayvancılıkta potansiyeli olan bir iliz. Hem et hem de süt üretiminde ilimizi diğer illerin örnek alacağı bir il haline getireceğiz. Bu konuda gerek STK’larımız gerekse üreticilerimiz ile sürekli iletişim halinde olacağız “ dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku