Güncel

İl Müftülüğünden Nevşehir Kapadokya gezisi düzenlendi

İl Müftülüğünden Nevşehir Kapadokya gezisi düzenlendi

26 Kasım 2019 07:15
-A

+A


Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü 130 gence Nevşehir Kapadokya gezisi düzenledi.
İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın teşvik ve desteğiyle gerçekleştirilen gezi programını gençler sevinçle karşıladı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile diğer bölümlerde eğitim öğretim gören gençlerin iştirakiyle gezi düzenlendi.
Programa bizzat katılan ve onlara Nevşehir gezisinde iştirak eden İl Müftüsü Mehmet Yaman gençlere sabah namazı sonrasında bilgiler verdi. Yaman konuşmasında; "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi İl Müftülüğümüz Gençlik Koordinatörü görevlilerimiz ile birlikte inşallah bugün Nevşehir’e götüreceğiz. Orada bulunan gezi yerlerini birlikte gezeceğiz.
Kuran'ı Kerim'de 14 yerde geçen "yeryüzünde dolaşın sizden önceki kavimlerin durumlarını ibretle görün " mealindeki âyetleri gezi öncesinde öğrencilerimiz tefsir ve meallerden öğrenerek yol boyunca araçlarında konu edinilmeleri için ön çalışma yapıldı.
Geziye bazı hayırsever esnaflarımızın gömlek, pantolon, başörtülerle verdikleri desteklerle çeşitli sürpriz çekilişler yapılarak yolculuk neşeli hale getirilmesi planlandı.
Bu programımıza gerek burada gerek Nevşehir’de emeklerini esirgemeyen kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Sabah namazını Ahmet Yesevi camiinde kılan gençlere İş adamı hayırsever Hasan Eraslan tarafından sabah kahvaltısı ikram edildi. Yapılan kahvaltının ardından 4 araçla konvoy eşliğinde Nevşehir’e uğurlandı. Nevşehir’de sırasıyla Nevşehir merkez, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Zelve, Avanos gibi tarihi ve turistik yerleri ziyaret etmek üzere yola çıktılar.
Düzenlenen geziye İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yanı sıra İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk’te katıldı. Geziye katılan öğrencilere Nevşehir’de öğle yemeğini Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk verdi.
Geleceğimizin teminatı olan erdemli gençlik için düzenlenen gezi öğrenciler ve aileleri tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku