Güncel

İL ÖZEL İDARESİ KAPANAN KÖY YOLLARINI AÇTI

İL ÖZEL İDARESİ KAPANAN KÖY YOLLARINI AÇTI

28 Aralık 2018 07:26
-A

+A

 

Kırşehir il Özel İdaresine bağlı ekipler yoğun kar yağışı ve sürgün nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için seferber oldu. Kırşehir’de gece yarısından itibaren etkili olan kar yağışı ve sürgün sonrası kapanan köy yolları Özel İdare’nin büyük çalışmaları sonucu ulaşıma açıldı.
İl Özel İdaresine ait 8 greyder, 7 bıçaklı kamyon ve 4 kepçe olmak üzere toplamda 19 iş makinesi ve 7 ekip ile kapanan köy yollarını açmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Yoğun kar yağışı ve sürgün nedeniyle 83’e yakın köy yolunun ulaşıma kapandığı ve İl Özel İdaresi ekiplerinin yoğun çalışması ile öğle saatlerine kadar 50 köy yolunun açıldığı, kalan 33 köy yolunun ise çalışmalarının aralıksız sürdüğü tüm ekiplerin seferber olduğu yolda kalan araç ve vatandaşlarımıza Özel İdare çalışanları tarafından yardım edildiği belirtildi.
İl Özel İdare Genel Sekteri Kurtuluş Yılmaz, “Kış süresince vatandaşlarımızın gündelik hayatlarında herhangi bir sıkıntı yaşamaması adına İl Özel İdaresi ekiplerimiz 24 saat esasına göre ihtiyaç olan yerlerde çalışıyor. Köylümüzün rahat seyahat edebilmesi, olası acil durumlarda herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için ekibimizle aralıksız çalışıyoruz. Her türlü koşulda vatandaşımızın yanında olmaya, hizmetin en iyisini sunmaya devam edeceğiz. Köylerimizle sürekli koordine halindeyiz. Sıkıntısı olan bir yere ekiplerimizi hemen yönlendiriyoruz. Greyder, Kepçe, Kar Bıçaklı Kamyon ile karla mücadele eden ekipler her türlü duruma karşı hazır bekliyorlar.” dedi.
Ulaşıma açılan köy yolları ise şöyle:
Merkez’de 15, Akpınar’da 10, Akçakent’te 12, Boztepe’de 10, Mucur’da 14 Kaman’da 10, Çiçekdağı’nda 12 Köy olmak üzere toplamda 83 köy yolumuz ulaşıma açılmış, sürgünden dolayı tekrar kapanma ihtimaline karşı İl Özel İdaresi ekiplerimiz köy yolları için çalışmaların devam ettiği ve kapalı köy yolunun kalmadığı bildirildi.
Kapanan yâda ulaşım sıkıntı çeken vatandaşlarımızın 0386 213 10 16 - 0386 213 10 34 - 0386 213 45 48 numaralardan ulaşabilirler. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku