Güncel

İl Özel İdaresi karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürüyor

İl Özel İdaresi karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürüyor

22 Ocak 2020 07:46
-A

+A

 

Kırşehir'de kar yağışı nedeniyle kapanan 22 köy yolu ulaşıma açıldı.
Kırşehir Özel İdaresi'nden  alınan bilgiye göre, Kırşehir ilçe ve köylerde etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy yolları, ekiplerin yoğun çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, il özel idaresi olarak Merkez ve ilçelerimizde 8 greyder, 6 bıçaklı kamyon, 9 kepçe toplamda 23 iş makinesi ve 46 personel ile Karla Mücadele Ekibi oluşturduklarını ve bu kapsamda etkili olan kar yağışı sonucu yolları açma çalışmasının yürütüldüğünü aktardı.
Dün etkili olan kar yağışı sonucu Akçakent,Boztepe,Akpınar  ve Mucur ilçeleriyle bağlı köylerde kapanan tüm köy yollarının ulaşıma açıldığına dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti; “ Dün akşam saatlerinden itibaren ilimizde etkili olan kar yağışı sonucu karla mücadele ekiplerimiz Akçakent,Akpınar,Boztepe ve Mucur ilçelerimizde kapanan köy yollarımızı açıp tuzlama çalışması da yaptılar.Özel İdare ekiplerimiz halkın ulaşımda sorun yaşamaması için tüm ekipleriyle teyakkuz halindedir. Karla mücadelede önceliğimiz köy yollarının ulaşıma açık kalmasıdır. Gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
KARLA MÜCADELE EKİPMAN
8 Greyder
6 Bıçaklı kamyon
9 Kepçe
Toplam: 23 iş makinesi ve 46 Personel ile
Akçakent: 11 Köy
Akpınar: 7 Köy
Mucur: 3 Köy  Boztepe: 1 köy
Toplam: 22  köy de yol açma çalışmaları tamamlanmıştır.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku