Güncel

İl Sağlık Müdürlüğü Cacabey Maydanı'nda stant açtı

İl Sağlık Müdürlüğü Cacabey Maydanı'nda stant açtı

17 Temmuz 2019 07:52
-A

+A


Kırşehir Valiliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü " programı Cacabey Meydanında vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Türk Büyükleri parkı önünde yürüyüş etkinliği ile başlayan programa, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Avcu, Sağlık Hizm. Başkan V. Serdar Duru, Kamu Hastaneleri Başkan Yrd. Cuma Köysüren, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yahya Şahin, şube müdürlerimiz ve personellerimiz katıldı.
Kırşehir Valisi İbrahim AKIN’ın katılımı ile başlayan Milli Birlik Yürüyüşü Valilik Binası önünden devam ederek Cacabey Meydanında sona erdi.
Cacabey Meydanında gerçekleşen etkinliklerde İl Sağlık Müdürlüğü Standında 112 Acil Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından vatandaşların tansiyon ve şeker ölçümü yapıldı. Stantta hastalıklara karşı bilgilendirme broşürleri, sağlık çocuk dergisi, çocuklara ağız ve diş sağlığı bakımı için diş fırçası ve diş macunları dağıtıldı. Ayrıca standı ziyaret eden vatandaşlara kuru pasta, meyve suyu ve su ikram edildi.
Cacabey Meydanında Kırşehir Valiliği tarafından organize edilen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü " anma programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuran'ı Kerim tilavetiyle devam etti. Günün anlam ve öneminin anlatıldığı şiirlerin okunması ve mehteran konserinin ardından protokol konuşmaları gerçekleşti. Daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın İstanbul Atatürk Havalimanındaki konuşması meydandaki dev ekranlardan vatandaşlara izletildi.
Saat 00:13’de Kırşehir'deki tüm camilerden okunan selâların ardından sabah namazına kadar sürecek olan demokrasi nöbetine geçildi.
İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut "Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum." ifadelerinde bulundu.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku