Güncel

İl Sağlık Müdürlüğünde eğitimler devam ediyor

İl Sağlık Müdürlüğünde eğitimler devam ediyor

16 Kasım 2019 07:02
-A

+A


Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı Birimi tarafından düzenlenen Bebek Çocuk Ergen İzlem Protokolleri Eğitimlerine devam ediliyor. Bebek, Çocuk, Ergen İzlem Protokolleri konusunda Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı Birimi tarafından düzenlenen eğitim ile Kırşehir'de görev yapan sağlık personellerine İl Müdürlüğünde görev yapan Halk Sağlığı Uzmanı Dr.Muhlise Demirbaş tarafından eğitimler veriliyor. Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuya dair şu bilgiler aktarıldı:
"Çocuk sağlığına yönelik programların temel hedefi artık yalnızca ölümleri önlemekten çıkıp, giderek sağlık sorunlarının yarattığı diğer olumsuzlukları da önlemek ve gidermek olmaktadır. Bu kapsamda temel öngörü, hastalık ortaya çıktıktan sonra iyileştirmek için uğraşmak yerine, hastalığa zemin hazırlayan koşulların önceden saptanarak önlenmesidir. Doğumdan itibaren bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemi boyunca geçen sürede sağlık hizmetlerine erişilebilirlik, sağlık hizmetlerinden faydalanma, bu hizmetlerin kalitesi ve hizmet sunumunda aynı ölçütlere uyulması bebek ve çocuk ölümlerini önlemenin yanı sıra, bebeklerin sağlıklı gelişimlerini sağlamada ve sağlıklı bir toplum yapılanmasında son derece önemlidir.
Bu amaçla Bebek, Çocuk, Ergen İzlem Protokolleri konusunda Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı Birimi tarafından düzenlenen eğitim ile Kırşehir'de görev yapan sağlık personellerine İl Müdürlüğünde görev yapan Halk Sağlığı Uzmanı Dr.Muhlise Demirbaş tarafından eğitimler verilmeye devam edilmektedir."
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku