Güncel

İl Trafik Komisyonu'ndan Önemli Açıklama!

İl Trafik Komisyonu'ndan Önemli Açıklama!

6 Kasım 2018 07:05
-A

+A

 

 Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararlar doğrultusunda çekici bedellerine ilişkin önemli bir açıklama yaptı.
         Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılman açıklamada, "2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun (zorunlu mali sigortası olmayan, amaç dışı faaliyet gösteren gibi) araçların trafikten men edileceği, (trafiği tehlikeye düşürecek şekilde park eden, otobüs durakları, yangın muslukları gibi) yasak yerlere park eden ve sahibine ulaşılamayan araçlar muhafaza altına alınır. Amir hükmü gereği Şube Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan denetim ve kontrollerde yasada belirtilen kurallara uymayan araçlar trafikten men edilmek veya muhafaza altına alınmak üzere yetkili çekiciler vasıtasıyla yetki verilen yedd-i emin otoparklara ücretleri araç sahipleri tarafından ödenmek üzere çekilmektedir.
         Ayrıca ilimizde kutlanan Ahi Haftası nedeniyle yapılan kutlama etkinlikleri çerçevesinde ve ilimizi ziyarete gelen devlet büyüklerinin güvenliğinin sağlaması amacıyla gerekli duyurular yapılarak bazı caddeler araç trafiğine kapatılarak parktan arındırılmış, sahibine ulaşılamayan araçlar yetkili çekiciler marifetiyle otoparklara çekilerek muhafaza altına alınmıştır. Son zamanlarda Müdürlüğümüze gelen sözlü ve yazılı şikayetlerde araçları çekilen vatandaşlardan çekici ve otopark işletmecileri tarafından kendilerinden fazla ücret aldıkları şeklinde serzenişler olduğu tespit edilmiştir.
         Oysa ki yetki verilen çekici ve otopark ücretleri İl Trafik Komisyonunun 2018/6 sayılı kararı ile belirlenmiş, belirlenen ücret tarifeleri yetkili çekici ve otoparklara tebliğ edilmiş, belirlenen tarifenin üzerinde ücret aldığı tespit edilenlere yasal müeyyideler uygulanacağı komisyon kararıyla belirlenmiştir." ifadelerine yer verildi.
         İl Trafik Komisyonun 2018/6 kararıyla belirlenen çekici ve otopark ücret tarifeleri ise şu şekilde: Motosiklet ve Otomobilde belediye sınırları içerisinde araç çekme ücreti 60 TL, kilometre başı 1.50 TL, kurtarma ücreti 55 TL. Kamyonet, minibüs ve traktörler için belediye sınırları içerisinde araç çekme ücreti 60 TL, kilometre başı 2.00 TL kurtarma ücreti 55 TL. Kamyon, tanker, otobüs, çekiciler için belediye sınırları içerisinde araç çekme ücreti 120 TL, kilometre başı 2.00 TL, kurtarma ücreti 120 TL. Biçerdöver, dozer, iş makinaları belediye sınırları içerisinde araç çekme ücreti 120 TL, kilometre başı 2.50 TL ve kurtarma ücreti 150 TL.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku