Güncel

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 2.Toplantısında Koronavirüs Tedbirleri Görüşüldü

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 2.Toplantısında Koronavirüs Tedbirleri Görüşüldü

25 Mart 2020 15:46
-A

+A

 

 
Kırşehir Valisi İbrahim AKIN  başkanlığında Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. Toplantıda koronavrüse karşı il genelinde alınacak tedbirler masaya yatırıldı.
Çin'n Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan koronavrüs  Türkye'yi de etkisi altına aldı.
Korona virüse karşı yurt genelinde tedbirler sıkılaştırılırken Kırşehir de  kritik  2. Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda virüse karşı tedbir amaçlı yeni kararlar alındı.
 Toplantı sonrası Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu 1593 sayılı Umumî Hıfzıssıhha Kanununun 23’üncü maddesine göre, Kırşehir Valisi İbrahim AKIN başkanlığında 24.03.2020 tarihinde Saat: 14.00’da ikinci kez toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.
            Son zamanlarda tüm dünyayı tehdit eden ve ülkemizde de görülen Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Devletimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda ilimizde de bazı tedbirler alınmaktadır.
            Yaşanan salgının bir an önce engellenmesi için aşağıdaki ilave tedbirlerin alınması uygun görülmüştür.
   Bu kapsamda;
 1-İnsanların birbiriyle çok yakın mesafede çalışıldığı dövme salonu vb. işyerlerinin geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulmasına,
2-Vatandaşlarımızın at yarışlarını izlemek üzere toplanmasına sebep olunduğu bunun da halk sağlığını olumsuz yönde etkilediği değerlendirildiğinden, ganyan bayilerinin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulmasına,
3-Aynı kişinin sürekli başkaları ile temas ettiği; kargo, mektup dağıtımı, kasiyer, tahsildar gibi görevlilerin müşterileri ile temas ederken iş ve işlemlerini muhakkak koruyucu eldiven ve maske takarak yapmasının sağlanmasına, Oybirliği ile karar verildi.                                                    
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku