Güncel

İLHAN, PANDEMİ DE YAŞANAN TÜM FEDAKARLIK VE OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKLARININ VERİLMEMESİ HUSUSUNDA ELEŞTİRİLERDE BULUNDU

İLHAN, PANDEMİ DE YAŞANAN TÜM FEDAKARLIK VE OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKLARININ VERİLMEMESİ HUSUSUNDA ELEŞTİRİLERDE BULUNDU

15 Nisan 2021 13:48
-A

+A

 CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, iktidarın sağlık emekçilerinin haklı taleplerini karşılamadığını, onlara verdiği sözleri tutmadığını dile getirdi ve geçen haftalarda sağlık Bakanının da sendikacılarla görüşmesinde söz konusu durumu itiraf ettiğini belirterek sağlık emekçilerinin özlük haklarında hala iyileştirmeye gidilmemiş olmasına ilişkin sert eleştirilerde bulundu.

İlhan: "Pandemi Dönemi De Dahil Olmak Üzere Kendi Hayatları Pahasına Çalışan Sağlık Emekçilerinin Talepleri Görmezden Gelinmektedir!"
 İLHAN, özellikle pandemi sürecinde iş yükü oldukça artan, korumasız ve korunaksız ortamlarda büyük risk altında ve kendi yaşamlarını feda etme pahasına toplum sağlığı için emek veren sağlık personelinin taleplerinin görmezden gelindiğini ifade etti ve sürekli verilen sözlerin havada kalıyor olmasının zulme dönüştüğünü vurguladı.
 SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN ÖZLÜK HAKLARINA İLİŞKİN DÜZENLEMELER YAPILMASI İÇİN İVEDİLİKLE HAREKETE GEÇİLMELİDİR.
 CHP Milletvekili İLHAN, sağlık emekçilerinin; 3600 ek gösterge, döner sermayelerde yaşanan adaletsizlikler, döner sermayenin maaşa yansıtılmaması, yıpranmanın ve çalışma koşullarının bir türlü düzene sokulamaması, maaşlarının yoksulluk sınırı düzeyine gerilemesi ve benzeri gibi özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda düzenlemeler yapılması için ivedilikle harekete geçilmesi gerektiğinin altını çizerek sözlerini noktaladı.
 KONUŞMA
(Tutanak kayıtlarında resmi olarak yer alan konuşma)
METİN İLHAN (Kırşehir) - Teşekkür ederim Sayın Başkanım.
İktidar sağlık emekçilerinin haklı taleplerini karşılamamakta ve kendilerine verdiği sözleri tutamamaktadır. Bunu geçen hafta sağlık Bakanı da sendikacılarla görüşmesinde itiraf etti. Özellikle pandemi sürecinde iş yükü oldukça artan, korumasız ve korunaksız ortamlarda büyük risk altında ve kendi yaşamlarını feda etme pahasına toplum sağlığı için emek veren sağlık personelinin taleplerinin görmezden gelinmesi ve verilen sözlerin havada kalması ne yazık ki bir zulme dönüşmüştür. 3600 ek gösterge, döner sermayelerde yaşanan adaletsizlikler, döner sermayenin maaşa yansıtılmaması, yıpranmanın ve çalışma koşullarının bir türlü düzene sokulamaması, maaşlarının yoksulluk sınırı düzeyine gerilemesi ve benzeri gibi özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda düzenlemeler hâlâ yapılmış değildir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku