Güncel

İlik Nakli İçin Kan Bağışı Kampanyası Başlatıldı

İlik Nakli İçin Kan Bağışı Kampanyası Başlatıldı

8 Ocak 2019 07:47
-A

+A


Kırşehir'de, kemik iliği rahatsızlığı bulunan hastalara uygun donör bulunabilmesi amacıyla kan bağışı kampanyası başlatıldı.
Vali İbrahim Akın, Türkiye Kızılay Derneği İç Anadolu Bölge Kan Merkezi kan bağışı ve kök hücre bağışı ekibi tarafından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde 6 gün süreyle düzenlenen kampanyada kök hücre nakli için kan örneği verdi.
İç Anadolu Gönüllü Verici Merkezi Sorumlusu Behlül Budak’ın kök hücre bağışı ile ilgili sunumunun ardından kan bağış merkezinde kan örneği veren Vali İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kampanyada gönüllülerden kan bağışı ve kök hücre örneği toplanmasının amaçlandığını söyledi.
Çocuklarımıza konulan kan kanseri teşhisinin tedavisi kök hücre naklidir. Gerek ülkemizde, gerekse ilimizde kök hücre tedavisi bekleyen hastalarımıza umut olmak amacıyla, Sağlık Bakanlığı’nın Türk Kızılayı ile işbirliği çerçevesinde kurmuş olduğu Türkiye Kök Hücre Merkezi tarafından ilimizde 7-12 Ocak tarihleri arasında kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenleniyor. Bizler de bu kampanyaya destek vermek üzere buraya gelerek kök hücre nakli için donör olduk, kan örneği veriyoruz. Kemik iliği bekleyen 15 yaşındaki Okan Bodur ve 13 yaşındaki Mert Bektaş Kızıl evlatlarımız başta olmak üzere tedavi gören hastalara umut olabilmek için kan bağışında bulunuyoruz. Hiç tanımadığımız birine hayat vermenin mutluluğu tarif edilemez. Bütün Kırşehirli vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek vermeye, hastalara umut olmaya davet ediyorum.” dedi.
Programda Vali AKININ yanı sıra Milletvekili Mustafa Kendirli ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de kök hücre nakli için kan bağışında bulundular.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku