Güncel

İlimiz esnafının beklediği destek geldi...

İlimiz esnafının beklediği destek geldi...

16 Mart 2021 14:05
-A

+A

      Kırşehir’de yüzlerce esnafın yararlanacağı destek ile ilgili haber nihayet geldi. Kafe ve restoranlara yapılacak "Ciro Kaybı Desteği" ödemeleri başladı. İlimizde Kafe ve restoranlar Koran virüsten olumsuz etkilendi.  “Ciro Kaybı Desteği" ilimiz esnafına can suyu olacak.
Virüsü salgınından olumsuz yönde etkilenen kafe ve restoranlara “Ciro Kaybı Desteği" başlatıldı. Başvurularını yapan esnaflar o paraların ne zaman yatacağını beklemeye başlamıştı.
      Destekten faydalanacak işletmelere 2 bin lira ile 40 bin lira arasında ödeme yapılacak. İşletmeler 31 Mart'a kadar e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecek.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yiyecek ile içecek hizmeti sektöründe faaliyet gösteren ve yeni tip (Kovid-19) salgınından olumsuz etkilenen işletmelere yönelik devreye aldıkları "Ciro Kaybı Desteği" ödemelerine bugün itibarıyla başladıklarını bildirdi.
31 MART'A KADAR BAŞVURU YAPILABİLİR
     Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ciro Kaybı Desteği"ne ilişkin bilgi verdi. Destek için başvuruların devam ettiğini belirten Pekcan, "Salgından olumsuz etkilenen yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelerimiz, 31 Mart saat 23.59'a kadar başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirler. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku