Güncel

İlimizde su ürünleri denetimi yapıldı

İlimizde su ürünleri denetimi yapıldı

30 Mart 2021 14:50
-A

+A

       Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri su ürünleri denetimi gerçekleştirdi.
       İl Müdürü Kenan Şahin'in katılımıyla yapılan denetimlerde balıkların avlanabilir asgari boyları, balıkların tazeliği kontrolü yapılarak, amatör balıkçıların uyması gereken usul ve esaslar hakkında amatör balıkçılar bilgilendirilerek bilgilendirme notları dağıtıldı.
İl Müdürlüğü ekipleri su ürünleri yönetmeliğinin ticari amaçlı, amatör amaçlı su ürünleri avcılığının düzenlenmesi hakkında tebliğ gereğince su ürünleri denetimleri yapmaya devam ediyor.
       Ekipler perakende satış yerlerinde satışı yapılan su ürünlerinin denetimi gerçekleştirdi.
       380 sayılı Su Ürünleri Kanununa bağlı tebliğler gereği İlimizde ticari ve amatör su ürünleri av yasakları 15 Mart 2021 tarihinde başlamış olup, 15 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir. Yasaklar kapsamında gerçekleştirilen denetimlere katılan İl Müdürü Kenan Şahin ve Su Ürünleri Mühendisleri ilimizde faaliyet gösteren balık satış noktalarını, ilimizdeki barajları, göletleri ve üretim tesislerini ziyaret ederek hem vatandaşları bilgilendirdiler hem de yasağa uyup uyulmadığını bizzat yerinde kontrol ettiler.
       Denetimler sırasında açıklama yapan İl Müdürü Kenan Şahin “ Su ürünleri kaynaklarından ekonomik olarak faydalanmak, üretimi ve doğal dengeyi sağlamak için Bakanlığımız tarafından konulan yasaklara ilimizde genel olarak uyulduğu görülmektedir. Bu noktada hassasiyetlerinden dolayı vatandaşlarımıza ve üreticilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku