Güncel

İlimizde yem bitkileri kontrolleri devam ediyor

İlimizde yem bitkileri kontrolleri devam ediyor

1 Haziran 2021 14:56
-A

+A

         Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal destek kapsamında çiftçilere her yıl destek ödemesi yapılıyor. Bakanlık tarafından yapılan desteklerden biri de yem bitkileri desteğidir. Yem bitkileri desteği alan ilimiz çiftçilerinin ekim alanları için kontroller başladı.
Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yem bitkileri desteklemesi kapsamında ekili olan tarla kontrolleri başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde çalışmalarına başlayan kontrol ekipleri, denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürüyor. İlimiz çiftçileri tarafından destekleme müracaatı yapan çiftçilerin arazileri denetlendi. Önümüzdeki günlerde ise diğer destekleme müracaatı olan çiftçilerin de arazileri kontrol edilecek.
Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü  tarafından "İlimizde Çayır ve Mera şubesinin arazi kontrolleri yoğun bir şekilde devam ediyor.
​          2021 yılı yem bitkileri desteklemeleri kapsamında ilimizde yem bitkisi ekili alanlarda yürütülen saha kontrol çalışmalarına İl Müdürlüğümüz personelleri tarafından Ulupınar ve Değirmenbaşı köylerinde devam edildi. Çayır ve Mera şubemiz tarafından gerçekleştirilen arazi kontrollerine önümüzdeki günlerde de yoğun bir şekilde devam ettim dilecektir." açıklamasında bulunuldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku