Güncel

İlimizden sel felâketinin yaşandığı Kastamonu’ya ekipman ve personel desteği

İlimizden sel felâketinin yaşandığı Kastamonu’ya ekipman ve personel desteği

14 Ağustos 2021 15:21
-A

+A

       Türkiye, son dönemlerde yangın ve sel felaketleriyle mücadele ediyor. Bir yandan orman yangınları devam ederden diğer bir yandan ülkenin bazı bölümlerinde sağanak yağış sonucunda sel felaketi görülüyor.
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sel felâketinin yaşandığı Kastamonu’ya UMKE aracı, Pajero ambulansı ve personel ekip görevlendirildi. Felaketin yaşandığı bölgelerin acılarını paylaştığımız şu günlerde ilimiz ekipleri felaket zedelerin  yaralarını sarmak için mücadele edecek.
       Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;  "Müdürlüğümüz tarafından sel felâketinin yaşandığı Kastamonu’ya 2 UMKE aracımız, 1 Pajero ambulansımız ve 7 personelimiz görevlendirilmiştir. Personelimize fedakâr katkısından dolayı teşekkür ederiz. Felâketten etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz." ifadelerine yer verildi.
      Kastamonu’da yaşanan sel felaketine duyarsız kalmayan Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü, bölgeye ekipman ve personel desteğinde bulundu. Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bölgede yaşayan vatandaşların yardımına koşarak, vatandaşların yaralarını sarmak için mücadele verecek. Ekipler, sel felaketinin yaşandığı bölgede ellerinden gelen desteği gösterecek.
Selden etkilenen vatandaşlara sağlık ve yardım hizmeti sunacak olan ekipler, arama kurtarma çalışmalarını aralıksız sürdürecek.  Araçların ulaşabildiği noktalardan vatandaşları tahliye etmeye devam eden ekipler, gece geç saatlere kadar süren çalışmalar sonrasında kurtulan vatandaşları, kurulan sahra hastanelerine götürerek tedavi edilmelerini sağlıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku