Güncel

İşe Devam Desteği uygulamaya alındı

İşe Devam Desteği uygulamaya alındı

26 Mart 2020 15:56
-A

+A

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası  İş'e Devam Desteğinin başlatıldığını duyurdu
 Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası  resmi internet sitesinden yapılan duyuruda;
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı doğrultusunda kamu bankaları ve katılım finans kuruluşlarıyla başta KOBİ'ler olmak üzere firma işletme sermaye ihtiyaçlarını karşılamak için Hazine destekli KGF kefaleti sağlanan  İş'e Devam Desteği uygulamaya alındı.
Kamu bankaları Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, reel sektörün finansman ihtiyacının karşılanması amacıyla, işçi çıkarmamak şartıyla yüzde 7.5 faizle 100 milyon liraya kadar indirimli kredi kullandıracak. 2020 şubat sonu itibariyle kayıtlı çalışan sayısını azaltmayan firmalar kredi desteğinden yararlanabilecek.
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ tedbirleri doğrultusunda yeni finansal destek adımlarını açıkladı. Kamu bankaları tarafından başta KOBİ’ler olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için ‘İşe Devam Kredi Desteği’ hayata geçirildi. Bankalar tarafından yapılan açıklamada, “Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım olarak yeni finansal destek adımlarımızı kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunmak isteriz. Sorumluluklarımızın bilincinde hareket ederek birlikte çalışmak, bu sürecin en kısa süre içerisinde aşılmasına imkan verecektir. Bu kapsamda başta KOBİ’lerimiz olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için ‘İş’e Devam Kredi Desteği’ hayata geçirilecektir” denildi.(HABER MERKEZİ)


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku