Güncel

İtfaiye Müdürlüğüne Ziyaret

İtfaiye Müdürlüğüne Ziyaret

2 Ekim 2021 15:08
-A

+A

      İtfaiye Haftası nedeniyle Kırşehir Afet ve Acil Durum İl Müdürü İbrahim AVŞAR, İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek, İtfaiye Müdürü Sayın Neşet AYDIN ve Personelinin İtfaiye Haftasını kutlamışlardır.
     Gerçekleştirilen ziyarette Türkiye Afet Müdahale Planı ( TAMP ) kapsamında, afet ve acil durumlarda meydana gelen yangınlara müdahale çalışmalarını yürütmeye yönelik koordinasyondan sorumlu Yangın Hizmet Grubunun, bir afet anında ne yapacağı ve müdahalenin nasıl bir organizasyon içinde yapılacağı, konuları da istişare edildi.
İl Müdürlüğü konu hakkında şu bilgileri aktardı: "Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), Türkiye'de yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için görev alacak, kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve gerçek kişileri kapsamaktadır.
TAMP ile herhangi bir afet anında kimin ne yapacağı ve müdahalenin nasıl bir organizasyon içinde yapılacağı şimdiden belirlenmiş durumda.
     Müdahalede yürütülen hizmetlerin niteliğine göre oluşturulan 28 hizmet grubu bulunuyor. TAMP deprem, sel, heyelan, çığ, yangın, endüstriyel kazalar ve toplu nüfus hareketleri gibi afet ve acil durumlara müdahalede görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerinin rollerini, görev ve sorumluluklarını uzmanlık alanlarına uygun bir biçimde tanımlıyor, afet öncesi, afet sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerini belirliyor.
Her türlü afet ve acil durum için hızlı, etkili ve kapsamlı bir müdahale organizasyonu oluşturan Türkiye Afet Müdahale Planıyla Daha kısa zamanda, daha geniş alanda, daha çok hayat kurtarılacak...
Kaynakların etkin kullanımı ile müdahale çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek…
Ekonomik ve sosyal kayıplar en aza indirilecek... Kesintiye uğrayan yaşam faaliyetleri en kısa sürede normale dönecek..."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Ayfer koc 3 Ekim 2021 22:43

Şöyle bakıyorumda memleket gazetesine hep ziyaret haberlerinden ibaret değişik yaratıcı özel haberler göremiyorum bu klasik alisa gelmiş haberleri herkez biliyor zaten yayınlamanızya gerek yok maksat sayfa doldurmak

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku