Güncel

IX. Bölge Umke (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) Eğitim Ve Tatbikat Kampı Sona Erdi

IX. Bölge Umke (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) Eğitim Ve Tatbikat Kampı Sona Erdi

26 Ekim 2019 07:32
-A

+A


Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğini üstlendiği Kırşehir UMKE ekibinin koordinesiyle düzenlenen 3 günlük IX. Bölge UMKE Eğitim ve Tatbikat kampı sona erdi.
Kırşehir, Ankara, Kastamonu ve Çorum UMKE ekiplerinin katıldığı Mucur ilçesinde düzenlenen kamp süresince, UMKE ekiplerine deprem, trafik kazası, KBRN, yangın, yüksekten düşme gibi olağan dışı durumlarda daha hızlı ve doğru müdahale edebilmeleri amacıyla Kırşehir UMKE ve Afet Birim Sorumlusu Feyzullah ÇETİN tarafından teorik ve pratik eğitimler verildi.
İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet YETİŞ, Başkan Yardımcısı Dr. Sadettin DOĞANGÜN, Sağlık Hizm. Başkan Yardımcısı Yunus DAĞ, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Deniz TORUN kamp alanını ziyaret ederek tüm katılımcılara katılım belgelerini takdim ettiler.
İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT; “Sizleri ilimizde ağırlamaktan çok memnun olduk. Ülkemizin afet riskine karşı hazırlıklı olunmasında UMKE önemli bir yer edinmektedir. Gönüllülük esasına dayanan bu ekipleri canı gönülden tebrik ediyorum. Ekibin güçlenmesi ve kalitenin artması için bu eğitimler büyük önem arz etmektedir. Eğitime katılan katılımcılara ve eğitimcilere başarılar diliyorum.” dedi. Kamp süresince çeşitli vaka senaryoları eşliğinde arama ve kurtarma tatbikatları yapılmış olup katılımcıların gerek bilgilerini tazelemek gerekse yeni tecrübeler kazanması anlamında oldukça verimli olmuştur.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku