Güncel

İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

İYİ PARTİ KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

19 Şubat 2021 14:32
-A

+A

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen Bilgehan Altaş‘ın yaptığı açıklamalardan sonra basın açıklamasında bulundu. Müfit göçen “Kendisini çok eskiden tanıdığım AKP Eski İlçe Başkanı Av. Bilgehan Altaş görevde olduğu zaman yapamadığı açıklamayı şimdi siyasi muhatabım olmamasına rağmen, ‘’ politika gerçekleri gizleyip yalan söylemek değil ‘’ diye bir söz paylaşıp kendisinin uymadığını görmek beni hayretler içinde bıraktı” diyerek konuşmasına devam etti.

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen açıklamasında;
“İYİ Parti ve şahsım adına bugüne kadar siyasetin memleketimiz için dürüst ve samimi bir şekilde en iyi şekilde yapılmasına gayret ettim. Hiçbir zaman inanmadığım ve doğruluğunu teyit etmediğim açıklamayı yapmadım. Zaman içinde bazı projeler önemini yitirebilir veya yerine getirilemeyebilir. O zaman açık ve net olarak kamuoyu ile paylaşmak gerekir. Eğmenin, bükmenin, palavralarla üstünü örtmenin gereği yoktur. Hele hele gündem değiştirmek için son yıllarda sürekli yaşandığı gibi uyduruk gündem maddeleri yaratmak bu milleti kandırmak zarardan başka hiçbir şey vermez. Kendisini çok eskiden tanıdığım AKP Eski İlçe Başkanı Av. Bilgehan Altaş görevde olduğu zaman yapamadığı açıklamayı şimdi siyasi muhatabım olmamasına
rağmen, ‘’ politika gerçekleri gizleyip yalan söylemek değil ‘’ diye bir söz paylaşıp kendisinin uymadığını görmek beni hayretler içinde bıraktı. Çünkü AKP’nin iktidara geliş tarihi olarak bilgi veren Sayın Bilgehan Altaş‘ın açıklamasını yadırgadım ve üzüldüm.
            Öncelikle şunu tekrar edeyim, Av. Bilgehan Altaş benim siyasi bir muhatabım değildir. Kendi dönemini de kapsayan birçok eleştirimize cevap vermemiş, tabiri caizse kulağının üstüne yatan eski ilçe başkanı şimdi sorumluluk üstleniyor,  o zaman bizim de aklımıza gerçek muhataplar nerede sorusu geliyor.
            Bizim yanlışımız olduğunu ifade edip düzeltmeye çalışıyor ama burada bile AKP’nin kafa karıştırma taktiğinde alışkanlık olsa gerek 2002’de iktidara gelen AKP’yi 2003 yılında iktidar oldu diye sunuyor. Belli ki bunu da vatandaş nasıl olsa yer diye düşünmüş olmalı. Umarım araştırır ve 3 Kasım 2002 tarihinde seçim kazanan AKP’nin,  16 Kasım 2002 ‘de hükümet kurma görevini alarak, 18 Kasım 2002 de 58. Hükümet olarak göreve başladığını görür.
            Madem bana cevap verecekse aynı yazıda bahsettiğim Şeker Fabrikasının satışına neden değinmiyorsun, bunca zaman basında, sosyal medya da, şehir meydanında yapılanan yanlış olduğunu bağırdık. Basın açıklamaları yaptık, imzalar toplandı, niçin bu konu ile ilgili ağzınızı açmadınız, hala da açmıyorsunuz?
            Sümerbank maske kumaşında bahsediyorum, hiç mevzusu edilmeyen çimento tuğla, porselen vs. işletmelerinden bahsediyorsun. Siyasetle ile ilgili tavsiyeni önce sen içine sindirmelisin, ayrıca Türkiye’de ‘’ babalar gibi satmadığınız’’ hangi yatırımlarımız kaldı?
            Yine aynı gün içerisinde sosyal medya kanalıyla paylaştığım, ‘’enflasyon oranı %14 civarında açıkladınız ama şimdilik internete %34, köprülere %26, otoyola %26, tünellere %26, şekere %10 ama maaşlara %7 gelen zamlarla paylaşımıma niye cevap vermiyorsunuz? ‘’ sorusunu görmezden geliyorsunuz.
            Ayrıca hangi alanlarda son 10 yılda daha iyiye gittik; ekonomi mi, hukuk mu, sağlık mı, ifade özgürlüğü mü, basın özgürlüğü mü, eğitim mi diye sorduğum soruya niye değinmiyorsunuz?
Yine ayrıca tüm samimiyetimle söylüyorum, sosyal medya da ‘’ raylı sistemde büyük hamle ‘’ diye bir haber gördüm. Birden Kırşehir ile ilgili zannettim heyecanlandım ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıymış. Onu da paylaştım ve yorum yaptım. Malum birilerinin yalanları bizlere umut oluyor da neyse erken seçime az kaldı yine bu iddialarınız daha önce ki seçimlerde olduğu gibi seçim broşürleriniz de yer alır.
Aynı gün sosyal medya da dört ayrı paylaşım yaptım sadece birinin bir kısmına yalan yanlış açıklama yapmışsın. Bir açıklamanın böyle olmayacağını bir hukukçu olarak sen çok daha iyi bilirsin. Birileri için bunları yaptıysan vazgeç, yok parti içerisinde kendi konumun için zemin hazırlamaya çalışıyorsan zahmet etme kimseye benim ve İYİ Parti üzerinden prim çıkmaz. Elbette ben de hata yaparım, yanlış kararlar verebilirim. Bunun için de gerekirse özür dilerim, ama ben yalan söylemem, söyleyenlerle de iş birliği yapmam, yanımda yer almasına izin vermem.
Bizim derdimiz birilerini yermek değil; memlekete hizmet gelsin, sözler yerini bulsun, olumlu - olumsuz her şey paylaşılsın istiyoruz, yeter ki iyi işler olsun. Sizi alkışlamaya ve tüm Kırşehir’in önünde daha önce başlayan Sıdıklı Sarıyahşi Köprüsünün tamamlanışı gibi, Kültür Sitesi ve Polis Okulunun yapılışları gibi hizmetler için defalarca teşekkür ettim ve ederiz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Biz muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz, elbette herkes hesap verecek, ama madem açıklamalara, hatta ders vermeye meraklısın sen de, eski yöneticilerin de üç maymunu oynadıkları birkaç konuya açıklık getiri misiniz. Örneğin Hükümet Konağı neden KYK ya devredildi? Buraya harcanan ve sonuçta heba olan bu milletin parasının hesabını kim verecek? Yıllarca sürünceme de kaldıktan sonra yeri belirlenen milyonlarca liraya projesi çizilen 571 kazıkla temeli atılan bakanımız çok beğendi, durmak yok yola devam diyerek beyanatlar ve billboard önünde pozlar verilen bu inşaata ne oldu? Buraya bütçesi olmadığını gerekçe gösteren yetkililere mi inanalım, Çiçekdağı’ na bütçesi hazır diye Hükümet Konağı müjdesi veren milletvekilimize mi inanalım? Aynı bütçe ile başlayan işe para yok, ama para var diye yeni inşaat yapalım. Bu nasıl mantıktır? Bizimle dalga geçtiniz ama Çiçekdağı halkına bari yapmayın. Dokuz yıllık yeni hastanemiz kaldırılarak üniversite arazisin de 200 dönüm arazi tahsis edildiği ve yeni hastane yapılacağı açıklandı. Yüzlerce ağaç kesilerek yerine vatandaşların rıza göstermediği yerinin yanlış olduğu ifade edilmesine rağmen ‘’biz en iyisi biliriz’’ düşüncesiyle yapılan Devlet Hastanemizin kapatılacağı öğrenildi. Şuan geçim sıkıntısıyla boğuşan bu milletin parasıyla yapılan mevcut hastanemizin ne olarak hizmet vereceği, nasıl bir kılıf uydurulacağı araştırılıyor. Madem üniversite arazisine bir hastane yapılıyor mevcut yerinde Devlet Hastanesi olarak devam etmesini istiyoruz. Bu işler sadece ben bilirim diyenlerin karar verebileceği bir iş midir? Neyi ne kadar bildiğini gördük. Yeni hastane konusu için kamuoyunda bir takım rahatsızlıklar olduğu, rant hesaplarının döndüğü konuşuluyor. Dileriz ki bu da doğru değildir, ama biz bu işinde takipçisi olacağız.
Bir de yılların meşhur konusu çevre yolu hikayemiz var. Mevcut hastanemize ulaşımın daha aktif hale getirmek bahanesiyle, hastanenin maliyetinde çok daha fazla paraya mal olan ucube bir üst geçit yaptırdınız. Bu memlekete yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biriydi. Zamanın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım bu üst geçit için gönülsüz bir şekilde ve istemeyerek onay vermiştir, ‘’ önceliğimiz çevre yolu değil biz üst geçit istiyoruz ‘’ talebinize evet dediğini açıklamıştı. Çevre yolunun durmasını, üst geçit yapılmasını kimler istediğini yıllardır soruyoruz açıklamıyorsunuz. Duvardan ses geliyor, sizden gelmiyor. Kamuoyunda ‘’bu işten çıkarları olanlar var ‘’ söylentisine niçin imkan veriyorsunuz?
Aynı zaman da çok meşhur konularından tren yolu ve hızlı tren yolu ne oldu?  Her seçimde gündeme gelen seçim broşürlerinde süs olarak, güzel bir vaat olarak kalan bu konunun ne olduğu ve olacağı merak ediliyor, yoksa bunda da mı Kırşehir halkını ciddiye almıyorsunuz. Biz İYİ Parti olarak bu konunun da takipçisi olacağız, unutmayacağız, unutturmayacağız. Ya yapın ya da yapamıyoruz deyin.
Tuz Köy Havaalanı ile Kırşehir arasına yapılacak olan raylı sistem ve kısaltılmış yol projesi de mi seçim vaatleriydi. Bu projeye neden ihtiyaç görüldü, neden rafa kaldırıldı? Gerekçesi neydi?  Bu konuyla da ilgili sizlerden en ufak bir ses çıkmadı. Kırşehir sizden bilgi bekliyor, açıklama istiyor.
Daha birçok arkası gelmeyen seçim vaatleriniz oldu, komşumuz Aksaray’da sessiz sedasız 4500 kişinin çalışacağı fabrika kararları çıkarken bizde ise Çiçekdağı’na yüzme havuzu, Mucur’a millet parkı müjdeleri mümkün olduğunca gürültü ile ‘’dev yatırım’’ diye duyuruldu. Bizler şahsi hiçbir hesap yapmadığımız gibi belli zümrelerin siyasi çıkarlarına da vesile olmayacağız. Kırşehir’de AKP kaybettiği milletvekili ve belediyeyi tekrar kazanmak istiyorsa çalışmak ve vaatlerini yerine getirmek zorundadır. Şuan da ki gidişatınız elinizde kalan tek milletvekilini de kaybedeceğinizi gösteriyor. Yazına önce cevap vermeyi gerek görmedim. Ama sadece bir kişinin yanlış değerlendirdiğini görünce bu yazıyı kaleme aldım. Günümüzde İYİ Parti’nin yükselişi ve Kırşehir’de birilerinin bunu engellemek için yaptıkları hiçbir faaliyet sonuç vermeyecektir. Çünkü biz İYİ Parti olarak doğrudan ve milletimizden yanayız. Yaptıklarınıza rağmen her şey İYİ olacak Türkiye İYİ olacak” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku