Güncel

KADEM , Kadın basın mensupları ile bir araya geldi

KADEM , Kadın basın mensupları ile bir araya geldi

13 Ocak 2020 07:14
-A

+A

 

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kırşehir Temsilciliğin 'de  düzenlenen kahvaltı programında ilimizde görev yapan  kadın basın mensupları ile bir araya geldi .
KADEM Kırşehir Temsilcisi Seher Ünsal  ve diğer dernek gönüllüleri ile  Kahvaltıda Buluşan Kadın gazetecilerin 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutladılar.
ilimizde kadın gazeteci sayısının diğer illere göre fazla olduğunu belirten Ünsal, bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Sabah kahvaltısı eşliğinde gerçekleşen programda Kırşehir KADEM Temsilci Başkanı Seher Ünsal Kadın Demokrasi Derneği’nin şimdiye kadar yaptığı etkinliklerini slayt gösterisi şeklinde anlattı.
                 İlk olarak kendini tanıtarak programa başlayan Ünsal, 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlu olsun hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ederim diyerek şu ifadelere yer verdi: “Kırşehir’de yeni açılmamıza rağmen  1 Buçuk yıldır aktifiz  devletimizin kadınlara verdiği desteklerden broşürlerimizle sunumlarımızla anlatıyoruz. Cacabey Meydanı’nda açık hava kütüphanesi açarak iki ay boyunca 7’den 70’e, vatandaşlarımızdan gelen kitapları yine vatandaşlarımızla buluşturarak okumaya teşvik ettik. Sahur’dan Seher’e programı düzenledik. Camilerimizde devletimizin kadına desteklerini anlattık. Kadın Gazetecilerle bir araya geldik. "Kadınlarımıza kadın yasal hakları eğitimi verildi.Kırşehir’de deri atölyesi kurarak kadınlarımızın kendi geçim kaynağını sağlamalarına öncülük edeceğiz. Bacı ismi ile Baciyanı Rum Deri Atölyesi kuracağız."dedi.
Program daha sonra gelen misafirlerin kendini tanıtmasıyla kaynaşmasıyla ve hatıra fotoğrafıyla sona erdi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku