Güncel

KADIN EMEK PAZARI CANLANACAK

KADIN EMEK PAZARI CANLANACAK

16 Ağustos 2019 08:23
-A

+A

 
 
Kırşehir Belediye Başkan Yardımcılar Nuri Ayaz ve Başar Altuntaş, Kırşehir Esnaf Odaları Başkan Vekili Oğuz Cihan, Kadın Emek Pazarını ziyaret etti. Pazarda çalışan emekçi kadınları dinleyerek yapılacak projeler hakkında konuştular. Belediye Başkan Yardımcısı Başar Altuntaş, Ahi Çarşısının yanındaki Kadın Emek Pazarı ile ilgili revizyon çalışması yapacaklarını ve pazarı cazibe merkezi haline getirmek istediklerini belirtti.
“EMEKCİ KADINLARLA OLMAKTAN GURUR DUYDUK.”
Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Ayaz, Kadın Emek Pazarı’nda çalışan kadınlarla bir araya gelerek yapılacak projeler hakkında konuştu. Amaçlarının kadın emeğini güçlü kılmak olduğunu belirten Nuri Ayaz emekçi kadınlarla çalışmaktan gurur duyduklarını belirtti. Nuri Ayaz,” Kadın Emek Pazarının 2. Etabı kuraları çekildi. Kadın Emek Pazarı’nda çalışan emekçi kadınları ziyaret ettik. Kadın Emek Pazarındaki emekçi kadınlarımız kendilerinin hazırladıkları tatlı ve böreklerden ikram ettiler. Emekçi kadınlarla olmaktan gurur duyduk. Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Başar Bey ve Esnaf Odaları Başkan Vekili Oğuz Bey ile Kadın Emek Pazarındaki emekçi kadınlarla yapılabilecekleri konuştuk. “ diye belirtti.
“EMEK PAZARI’NIN DAHA BİLİNİR OLMASINI İSTİYORUZ.”
Kadın Emek Pazarı ile ilgi sorunları belirlediklerini ve birlik içerisinde bu sıkıntıların çözülebileceğini belirten Nuri Ayaz her zaman kadın emekçilere destek olacaklarını belirtti. Nuri Ayaz, ”Emekçi kadınların en büyük sıkıntılarının başında yer alanlarının kısıtlı olması geliyor. Bizlerden yer talep ediyorlar. Başar Bey’in bu konuda kooperatifleşme çalışmaları var. Beraberinde Kadın Emek Pazarı’nın daha bilinir olmasını istiyoruz. Biz her zaman kadın girişimcilerin yanında yer alacağız ve her zaman destek vereceğiz.Kadın Emek Pazarını genişletmeyi düşünüyoruz. Kırşehir’in belli noktalarına Kadın Emek Pazarı kurmayı amaçlıyoruz. Amacımız Kırşehir’e ana yol üzerinden geçen kişilerin bile ziyaret edeceği bir yer olmasını istiyoruz.”dedi. 
Kadın Emekçi pazarında çalışanla kadınlar, pazarın bilinir olmamasında dert yandı. Kırşehirli olup Kadın Emek Pazarının yerini bilmeyen birçok kişini olduğunu ve bu konu ile ilgili çalışmaların yapılmasını istediklerini belirttiler.
ÖNEMLİ OLAN, KOOPERATİFLEŞME VE BİRLİKTE HAREKET ETME 
Kadın Emek Pazarı’nı genişletmek istediklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Başar Altuntaş kooperatifleşmenin önemli olduğunu belirtti. Başar Altuntaş,” Pazar yeri olacak mekânların yeri net olarak belli değil. Alternatifleri değerlendiriyoruz. Bellinoktalarda emek pazarlarının devamı gelecek. Ahi Çarşısının yanındaki Kadın Emek Pazarı ile ilgili revizyon çalışması yapılacak.  Tatil beldelerindeki alışveriş yapılan, albenisi ve cazibesi olan sokaklar gibi Kadın Emek Pazarı ’nı da canlandırmayı planlıyoruz. Yakın zamanda Ahi Çarşı’nın arkasında inşaatı süren Han’da devreye girerse burası uğrak bir yer olacak. Biz aynı zamanda da Nuri Bey’inde bahsetmiş olduğu şehrin giriş ve çıkış noktalarında olan uygun yerlerde güzel bir peyzaj çalışmasıyla eklemeler yaparak Kadın Emek Pazarını büyüteceğiz ve daha geniş kitlelere ulaşacağız.  Kadın Emek Pazarı’nı tek bir alana sıkıştırmak istemiyoruz. Bütün pazarı alıp Kent Park’ın ya da Cacabey Meydan ile sınırlamak da istemiyoruz. Gerekirse o kısımla için küçük satış ofisleri kurabiliriz. Bunu da nasıl yapabiliriz? Sorusunun cevabı ise kooperatif kurarak.Birlikte hareket edersek tek bir satış ofisinden hepsini yönetebiliriz. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku