Güncel

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ"PROĞRAMINA TÜM KIRŞEHİR HALKI DAVETLİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ"PROĞRAMINA TÜM KIRŞEHİR HALKI DAVETLİ

23 Kasım 2021 17:07
-A

+A

Kırşehir KADEM "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında "Şiddetin Bahanesi Olmaz" sloganıyla hazırladığımız kampanyasına  tanıtım programına edip , toplumdaki şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalar için 25 Kasım’da programa  tüm  vatandaşları davet etti.
Kadem tarafından yapılan açıklamada ise; Özellikle son yıllarda aşk, sevgili, eş gibi kelimelerin; cinayet, şiddet, ölüm gibi kelimelerle bir araya gelmesine sıklıkla tanık oluyoruz.  Hem araştırmalar hem de medyaya yansıyan acı olaylar bunu doğrular nitelikte. Oysaki sevgi; şiddet, cinayet, istismar ile yan yana gelmemesi gereken bir kavram… Biz bu sonuçlardan yola çıkarak, şiddet türlerinin yer aldığı ilişkilere odaklanan bir kampanya düzenledik.
“Şiddetin Bahanesi olmaz” sloganlı kampanyamızda, karşılıklı sevgi ile çıkılan yolda özellikle kadınların maruz kaldığı şiddet türlerine dikkat çekmek istedik. Kampanya filmimizde kadınlara ‘sevgi ile şiddet yan yana gelmez, kendini kandırma’ mesajı veriliyor. Bu şekilde, şiddeti besleyen, sürekliliğini sağlayan davranışlar konusunda kadın/erkek herkeste bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor.
25 kasım Perşembe günü saat 12 de Kadem Kırşehir il temsilciliğimizde düzenleyeceğimiz şiddetin bahanesi olmaz kampanyamızın tanıtım programına katılımınız bizi onurlandırır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku