Güncel

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalışmaları Değerlendirildi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalışmaları Değerlendirildi

21 Kasım 2020 15:08
-A

+A

 Kırşehir Valisi İbrahim Akın, dünya ülkelerinin karşılaştığı bir sorun olan kadına şiddetin önlenmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Valilik Konferans Salonu'nda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Planlama toplantısı gerçekleştirildi.
Valilikte düzenlenen toplantıya Vali  İbrahim Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, ilgili kurum amirleri ve kurul üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali  İbrahim Akın, kadına yönelik şiddetle ilgili ilimizde yürütülen çalışmaları değerlendireceklerini söyledi.
Toplantının kadına yönelik şiddetle mücadele konusuna katkı sunacağına inandığını belirten Vali Akın , “Bu toplantıda sadece ülkemizin değil tüm dünya ülkelerinin karşılaştığı bir sorun olan kadına şiddet konusunun önlenmesine yönelik ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunacağız. 25 Kasım’ın “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olması nedeniyle, İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ülkemiz genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak 25 Kasım 2020 tarihinde yine geniş kapsamlı bir değerlendirme toplantısı icra edilecektir. O toplantıdan önce, ilimizdeki kurumlar arası koordinasyonu gözden geçirmek, bu konuda varsa eksik yanlarımızı görmek üzere bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz.” dedi.
Kurumlarımızın bu konudaki çalışmalarının sunum yaptığı toplantı, ilimizde kadına şiddetle mücadele konusunda yürütülen faaliyetlerin değerlendirilmesi ile sona erdi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku