Güncel

KAEÜ, Toplu İş Sözleşmesinde sona geldi...

KAEÜ, Toplu İş Sözleşmesinde sona geldi...

21 Eylül 2021 12:26
-A

+A

        Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarında sona gelinerek, ilk İşletme Toplu İş Sözleşmesini imza altına aldıklarının paylaşımını yaptı.
        Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, açıklamasında şu bilgileri aktardı:
        "Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Vatan KARAKAYA 'nın tensipleriyle, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ailemizde Daimi İşçi statüsünde bulunan 219 çalışma arkadaşımızın özlük ve mali haklarında düzenleme ve iyileştirmeler yapmak üzere yürüttüğümüz Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarında çok şükür sona geldik.
        Bugün, TÜHİS genel merkezinde TEZ-KOOP İŞ İşçi Sendikası ve TÜHİS Kamu İşverenleri Sendikası yetkilileri ile Sendika temsilcisi arkadaşlarımızla birlikte son müzakereleri yapıp, mütabık kalarak 01.03.2021-28.02.2023 tarihlerini kapsayacak Kırşehir Ahi Evran Üniversitemizin ilk İşletme Toplu İş Sözleşmesini imza altına aldık.
       Çalışanlarımız adına önemli mali ve idari kazanımları içeren sözleşmemizin Kurumumuza, Şehrimize, özelliklede her şart altında samimiyet ve gayretle emeğini esirgemeyen Daimi İşçi kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum."
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku