Güncel

KAEÜ burs olanaklarını açıkladı

KAEÜ burs olanaklarını açıkladı

16 Ağustos 2021 16:23
-A

+A

      Milyonlarca öğrenci hayalindeki üniversitenin kapısından girmeye hazırlanırken üniversiteler de öğrencilere cazip burs seçenekleri sunuyor. En çok burs veren üniversiteler genellikle vakıf üniversiteleri olsa da burs veren devlet üniversiteleri de bulunuyor. Burs veren üniversiteler kapsamında yer alan vakıf ve devlet üniversiteleri, farklı burs seçenekleri sunuyor. Burslar üniversitelere göre farklı oranlarda ve farklı başlıklar altında yer alıyor. Adayların, burs imkânlarını ve koşullarını çok iyi araştırmaları gerekiyor. Burs veren üniversiteler ve sağladığı burs imkânlarıyla ilgili bilgilere üniversitelerin web sayfalarından, ÖSYM’nin tercih döneminde yayınladığı kılavuzun özel koşullar ve açıklamalar kısmından ulaşabiliyor.
       Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi de öğrencilerine sağlayacağı burslara ilişkin bilgilendirme yaptı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yaptığı paylaşımda öğrencilerin burs alma şartlarını açıkladı. Üniversite tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"İlk 15 tercihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yer alan ve yerleştiği programa ilk 3 sırada yerleşen öğrencilerimiz "YÖK Destek Bursu" almaya hak kazanır. Söz konusu burs 12 ay boyunca öğrenciye ödenir ve karşılıksızdır.
Bursun devam edebilmesi için tek koşul yıl sonu ortalamasının 2.50’nin altına düşmemesidir.
Üniversitemiz bünyesinde YÖK Destek Bursu, Ziraat Fakültemizin tüm bölümleri ile Fen-Edebiyat Fakültemizin Matematik ve Felsefe bölümlerini kazanan öğrencilerimiz için geçerlidir.
        Eğitim Fakültemizin Fen Bilgisi Öğretmenliği, ilköğretim Matematik Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerine ilk 5 tercihi arasında yerleşen adaylar için, Türkiye genelinde 5000 öğrenciye MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından karşılıksız burs verilmektedir."


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku