Güncel

KAEÜ'de BESYO Özel Yetenek Sınavı yapılacak

KAEÜ'de BESYO Özel Yetenek Sınavı yapılacak

12 Temmuz 2019 07:32
-A

+A


            Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi internet sayfası üzerinden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 2019 - 2020 Eğitim - Öğretim Yılı İçin Ön Kayıt / Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacağı duyurusunda bulundu.
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümlerine alım gerçekleşecek olan sınavda toplam kontenjanın % 1O’u “Engelli Adaylar”a ayrıldığı belirtildi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya da Sınavların bitiş tarihi aday müracaat sayısına göre değişebileceği, Adayların sınava gireceği yer ve tarihlerle ilgili detaylı bilgiler kayıt sırasında adaylara bildirileceği ifade edildi.
ÖN KAYITTA İSTENİLEN BİLGİLER
             Adayın 2019 yılına ait Yüksek Öğretim Kurumlan Sınavı (YKS) sonuç belgesinin fotokopisi (YKS sonuç belgesinin aslı kayıt sırasında ibraz edilecektir.)
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavına katılacak adaylar için “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları Özel Yetenek Sınavlarına katılmasında sağlık açısından sakınca yoktur” ibaresini içeren sağlık raporu (Resmi sağlık kuruluşlarından veya özel hastanelerden alınmış olacaktır.)
4,5x6 cm ebadında son altı ay içinde, önden, yüzü açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 4 adet fotoğraf.
Milli Sporcular için, Milli Sporcu belgesini (Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün Milli Sporcu Belgesi verilmesi hakkındaki yönetmeliğe uygun biçimde düzenlenmiş olması zorunludur. KKTC ve yabancı uyruklu adayların Milli Sporcu belgesi bu sınavlar için geçerli değildir.)
T.C. Kimlik Numarası yazılı Nüfus Cüzdanının önlü arkalı 2 adet fotokopisi (Nüfus Cüzdanının aslı kayıt sırasında ibraz edilecektir.)
Diploma fotokopisi (Diplomanın aslı kayıt sırasında ibraz edilecektir.)
Başvurular aday tarafından şahsen yapılacaktır. (Noter vekaleti ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.)
Posta ile gönderilen belgeler işleme konulmaz.
            1.,5., ve 6. Maddelerde asıllarının ibraz edilmesi gerekli olduğu bildirilen (Sınav sonuç belgesi, Nüfus Cüzdanı ve Diploma) belgelerden herhangi birinin fotokopi ve asıllarının birbirine uymaması halinde; bu belge sahibinin sınavı kazanmış olması durumunda dahi kaydı yapılmayacak ve hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
SINAV TAKVİMİ
Ön Kayıt Başvuru Tarihleri : 29 TEMMUZ - 02 AĞUSTOS 2019
(08.30-12.00 ve 13.30-17.00 SAATLERİ ARASINDA)
Başvuru Yeri : Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Merkez Yerleşke (Bağbaşı Yerleşkesi) / KIRŞEHİR
Sınav Tarihi : 05 - 07 Ağustos 2019 / Saat: 08.00.
            Konuya dair ayrıntılı bilgilere besyo.ahievran.edu.tr/besyo adresinden ulaşabilirsiniz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku