Güncel

KAEÜ'de Yeni Doktora ile Yüksek Lisans Programları açıldı

KAEÜ'de Yeni Doktora ile Yüksek Lisans Programları açıldı

26 Temmuz 2021 14:30
-A

+A

        Bölgesinde güçlü, dinamik ve yaptığı başarılı çalışmalar ile ülkesine model olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, açtığı doktora ve yüksek lisans programlarıyla yükseköğretime katkı sunmaya devam ediyor. Değişimi ve gelişimi yakından takip eden, çağın yeniliklerine hızla uyum sağlayan üniversitenin; Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsüne 1 doktora ile 2 Yüksek Lisans Programı açılmasına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından izin verildi.
       Başarılı projeler ve bilimsel çalışmalarla ülkemizin her alanında diğer üniversitelere model olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, lisansüstü eğitimde de başarısını sürdürmeye devam ediyor. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde 2021-2022 eğitim öğretim dönemi itibariyle, Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik ve Fen Bilimleri Anabilim Dalı bünyesinde "Fen Bilgisi Eğitimi Doktora Programı" açılması, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde "Tıbbi Biyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı" açılması, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde "Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı" açılması YÖK tarafından kabul edildi.
       Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, enstitülerin üniversiteler için çok önemli olduğunu ve alanında uzman akademisyenlerin yetiştirilmesini sağladığını anlatarak üniversitemize kazandırılan yeni doktora ve yüksek lisans bölümlerinin öğrencilerimize, üniversitemize ve şehrimize hayırlı olması temennisini paylaştı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku