Güncel

KAEÜ'de yeni doktora ve yüksek lisans programları açıldı

KAEÜ'de yeni doktora ve yüksek lisans programları açıldı

8 Ağustos 2020 16:27
-A

+A

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, KAEÜ'de yüksek lisans programlarının 38'e, doktora program sayısının da 13'e yükseldiğini bildirdi.

Karakaya, yaptığı yazılı açıklamada, KAEÜ'nün güçlü, dinamik ve yaptığı başarılı çalışmalar ile model olma hedefinde ilerlediğini, yeni açtığı doktora ve yüksek lisans programlarıyla yükseköğretime katkı sunmaya devam ettiğini belirtti.Değişimi ve gelişimi yakından takip eden, çağın yeniliklerine hızla uyum sağlayan üniversitemizin; Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsüne 3 doktoraile7 Yüksek LisansProgramı açılmasına ve2020-2021 eğitim öğretim döneminde öğrenci alımına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından izin verildi. Enstitülerin üniversiteler için çok önemli olduğunu ve alanında uzmanlar yetiştirilmesinin sağlandığını vurgulayan Karakaya, şunları kaydetti: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde 2020-2021 eğitim öğretim dönemi itibariyle,Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Sosyal Bilgiler EğitimiDoktora Programıile Eğitim Yönetimi (İÖ) Tezsiz Yüksek LisansProgramı, Sağlık Bilimler Enstitüsü bünyesinde Moleküler Biyoloji ve Hastane Enfeksiyon Kontrolü Doktora Programlarıile Hareket ve Antrenman, Hemşirelik Esasları ve Sporda Psikososyal Alanlar Tezli Yüksek LisansProgramına, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise Biyosistem Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Tarım Ekonomisi Tezli Yüksek LisansProgramlarına öğrencisi alımlarıYÖK tarafından kabul edildi.Öğrenci almaya başlayacak programlarla birlikte üniversitemizde yüksek lisans program sayısı 31’den 38’e, doktora program sayısı 10’dan 13’e yükseldi. Başarılı projeler ve bilimsel çalışmalarlaülkemizin her alanında diğer üniversitelere model olan üniversitemiz, lisansüstü eğitimde de başarısını sürdürmeye devam ediyor. Akademik ve idari alanda günden güne gelişerek büyüyen ve her yıl artan öğrenci sayısı ile fark yaratan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin doktora programında 89, yüksek lisans programında ise 732 olmak üzere toplam 821 öğrencisi bulunuyor. 
Öğrenci alımı kabul edilen doktora ve yüksek lisans programları hakkında bir açıklama yapan Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, enstitülerin üniversiteler için çok önemli olduğunu ve alanında uzman akademisyenlerin yetiştirilmesini sağladığını anlatarak üniversitemize kazandırılan yeni doktora ve yüksek lisans bölümlerinin öğrencilerimize, üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diledi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku