Güncel

KAEÜ'den "Barış Bildirisi" kararına tepki

KAEÜ'den "Barış Bildirisi" kararına tepki

7 Ağustos 2019 07:23
-A

+A


Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklama ile Anayasa Mahkemesinin 'Barış Bildirisi'ne imza atan akademisyenler ile ilgili alınan karara tepki gösterilerek, “Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı yerinde ve doğru bulmak mümkün değildir, her türlü girişimin karşısındayız, yarın da olmaya devam edeceğiz” denildi.
"Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milli birlik ve beraberliği ile bekasını tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı tavrımızı her durumda göstermekten asla taviz vermedik ve vermemeye devam edeceğiz. Bu dönemde Anayasa Mahkemesinin, ‘barış bildirisi’ adı altında teröre destek verici mahiyetteki metne imza atan akademisyenleri “ifade özgürlüğü” gerekçesiyle suçsuz görme eğilimi vatanı için can veren aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve milletimizi derinden yaralamıştır.
Anayasa Mahkemesinin vermiş olduğu bu karar sonrası tekrar kamuoyunun gündemine gelen sözde ‘barış bildirisini’ kabul etmiyor, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Yönetimi olarak; dün olduğu gibi bugünde terör örgütünü öven veya destekleyen her türlü girişimin 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku