Güncel

KAEÜ Uyum Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

KAEÜ Uyum Eğitimi Başarıyla Tamamlandı

30 Eylül 2019 07:18
-A

+A


Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yeni başlayan öğrenciler için 24 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında uyum programı düzenlendi. Öğrencilerin üniversite ve çevreyle uyum sürecini desteklemek, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla üniversitenin Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği koordinesinde düzenlenen uyum günleri kapsamında fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının tüm bölümlerine Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi’nde 4 gün boyunca öğleden önce ve sonra olmak üzere 2 oturum halinde seminerler verildi.
Seminerde Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın öğrencilere verdiği hoş geldiniz mesajının ardından; Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nün terör örgütlerine karşı uyarıları ve önleyici emniyet hizmetlerinden bahsedilerek devam edildi. Daha sonra üniversitemiz İdari ve Mali İşler Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Kalite Yönetim Koordinatörlüğü ve Dış İlişkiler Ofisi sunumlarını gerçekleştirdiler.
Sunumlarda çağdaş kütüphanecilik sisteminden Erasmus sistemine, öğrenci güvenliği ve emniyetinden insan odaklı ve çevreye duyarlı üniversite sistemine, e-posta, wi-fi, şifre işlemlerinden ders kayıt-yenileme, öğrenci bilgi sistemi girişi, ders başarı ve yatay geçiş sistemi gibi genel konularda öğrenciler bilgilendirilerek temel bilgiler verildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku