Güncel

Kahramanmaraş Yardım Severler Derneği'nden 55 Kişilik Grupla, KIRŞEHİR'E ÇIKARMA

Kahramanmaraş Yardım Severler Derneği'nden 55 Kişilik Grupla,  KIRŞEHİR'E ÇIKARMA

10 Kasım 2018 07:02
-A

+A


 
Türkiye'nin çeşitli illerini gezdiklerini ve Kırşehir'in gönüllerde ayrı bir yer olduğunu bu nedenle Ahi Evran ve Neşet Ertaş'ın memleketinde olmaktan mutlu olduklarını dile getiren Kahramanmaraş Yardım Severler Derneği Başkanı Türkan Bal, "El ele, gönül gönle, omuz omuza derneğimizin amacına uygun olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Tüm Kırşehirlileri onurla ve coşkuyla yönetim kurulumuz adına selamlıyorum.
 Bugün burada Kırşehir Yardım Severler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve yönetimi ile birlikte olmak bizi çok mutlu etti hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kırşehir'e bir kaç defa gelmişliğimiz var Kırşehir gerçekten bizim gönlümüzde ayrı bir yeri olan il. Ahi Evranıyla, Neşet Ertaşıyla, Yunus Emresiyle  daha sayamadığımız nice değerleriyle Türkiye'nin farklı illerinden bir tanesidir. Kırşehir Yardım Severler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve yönetimi bizleri çok güzel karşıladılar. kendilerine şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Çoğunluğunu emekli öğretmenlerin oluşturduğu Yardım Sevenler Derneği üyeleri Kırşehir yöresi ürünlerinin satışını yaparak gelirlerini öğrencilere burs olarak aktarıyorlar.
            Sivil Toplum Örgütlerinin toplumsal duyarlılık içerisinde çalışmasının yegane amaç olduğunu anlatan Kahramanmaraş Yardım Severler Derneği Başkanı Türkan Bal sadece öğrenciler için değil toplumda ihtiyaç sahibi olarak görülen her kişiye kendi yapmış oldukları Kırşehir yöresi ürünlerinin satışını yaparak yardımcı olmaya çalışmakta olduklarını gördüğümüz bir dernek var. Derneğin faaliyetlerini sosyal medya ve internet gazeteciliği yoluyla takip ediyoruz. Kendilerine bu anlamlı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi
Kırşehir ve Kırşehir dışındaki hayırseverlerin yardımları ile her yıl 100’e yakın öğrenciye aylık burs verdiklerini, ancak zaman zaman burs verirken maddi sıkıntı yaşadıklarını, bunu çözümlemek için de Kadın Emek Pazarı’nda ürettikleri ürünleri satarak derneğe gelir sağlamaya çalıştıklarını belirten Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, “1965 yılından bu yana Kırşehir’de öğrencilerimize ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tabi bizim gönlümüz daha çok öğrenciye burs vererek onların eğitimine katkı sağlamak. Hayırsever hemşehrilerimizin yaptıkları yardımların yetersiz kaldığı zamanlarda Kadın Emek Pazarı’ndaki yerde ürettiğimiz ürünleri de satarak gelirimizi arttırmaya çalışıyoruz. Çeşitli etkinliklerle sesimizi duyuruyoruz. Yardım severlerin destekleriyle öğrencilere burs verdiğimiz gibi, ihtiyaç sahiplerine de yardım elimizi uzatıyoruz. Kırşehir’deki varlıklı vatandaşlarımızın desteğiyle yardımlarımızı sürdüreceğiz. Öğrencilere burs verdiğimiz gibi, fakir ve yardıma muhtaç öğrencilere ve ailelere de yardıma devam edeceğiz. Kahramanmaraş Yardım Severler Derneği Başkanı Türkan Bal ve yönetimini Kırşehir'de ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz." dedi. Karşılıklı görüş alışverişin ardından  Kırşehir Yardım Severler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve yönetimi Kahramanmaraş Yardım Severler Derneği Başkanı Türkan Bal ve yönetimini Kadın Emek Pazarında hazırladıkları sac böreği ikramında bulundular.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku