Güncel

Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu: MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ KAMAN'IN KALESİDİR

Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu: MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ KAMAN'IN KALESİDİR

12 Kasım 2018 07:28
-A

+A


MHP'den 2009 seçimleri sonrasında Kaman Belediye Başkanlığı görevine gelen ve belediyecilik alanında Kaman ilçesine bir çok hizmetleri getirmiş, büyük projelere imza atarak 
 ilçe halkının taktirini kazanan Başkan Erhan Talu,  MHP'den Kaman Belediye Başkan Aday Adaylığını Gazetemiz Kırşehir Memleket'e açıkladı. Talu, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli ve Muhabir Mustafa Çavuş'a önemli açıklamalarda bulunarak başkanlığa 3. dönem için hazır olduğunu ve aday adaylığının gerekçelerini anlattı. Başkan Talu, " Aziz Türk Milleti, inşallah önümüzdeki Mart ayında 1930’dan itibaren büyük bir basiret ve dikkatle tercih hakkını ortaya koyduğu yerel seçimlerin on dokuzuncusunu idrak edecektir.
             Öncelikle belirtmek gerekir ki çoğu ülkenin tarihinden uzun olan bu 90 yıllık süreç, Türk Demokrasisi için bir iftihar tablosu çizmektedir. Bütün harici müdahalelere, tuzak ve engelleme gayretlerine rağmen milletin tercihi her zaman kendi iradesini korumaktan yana olmuştur. Demokrasinin vazgeçilmez bir icabı olarak; seçim sathında her şeyin söylenmesi, fikirlerin ileri sürülmesi, eleştirilerin yapılması, yeni hedef ve amaçların ilan edilmesi tabiidir. Fakat siyasi etiğin bir icabı da elbette duymadığını söylememek, bilmediğini isnat etmemektir.
            Evvel emirde mensubu olduğumuz siyasi hareketin ve miğferi olan siyasi partinin sıradan bir hüviyette olmadığını belirtmek gerekir. 
Türk Milliyetçiliği davasının asırlar gerisine uzanan ve köklerini Kadim 1 ürk Milletine duyulan hürmet ve muhabbette bulan karakterinin öz adı Ülkücülüktür. Vatana bağlılık, Millete sevgi, Devlete sadakat hisleri ile bağlı olan Ülkücüler; siyaseti, ikbal ve idbar gibi gündelik bir hat üzerinde mütalaa edemezler. Bizler için hizmete amade olduğumuz milletin her ferdi aynıdır, yürütülecek mücadelede bize tevdi edilen her görev de aynı kutsiyete sahip bir emanettir. Bu itibarla bir kez daha altını çizmek gerekirse: Bu ülkenin adı Türkiye olduğu gibi, Türk Milliyetçiliği davasının asrımızda billurlaşmış hali Ülkücülük, Ülkücülerin tek ve öz vatanı Milliyetçi Hareket Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi'nin tartışılmaz ve saygıdeğer lideri de Sayın Devlet Bahçeli’dir.
            Bu meyanda mensubu olmaktan şeref duyduğumuz bu hareketin bize tanıdığı imkanlar ve çizdiği istikamet çerçevesinde, kendi memleketimize, Kaman'ımıza şimdiye kadar hizmet etme imkanımız oldu. Elimizden geldiği, gücümüzün yettiğince çalıştık çabaladık. İnanıyorum ki birbirinden değerli ve hatırlanacak işlere imza attık: Hep halkımızın ihtiyaçlarını esas alan arıtma tesisi, kapalı pazar yeri, doğalgaz getirilmesi, kentsel dönüşüm çalışmaları, gasilhane gibi hizmetleri gerçekleştirdik. Belediyemize yeni bir hizmet bin ası kazandırdık. Üzerimize düşen sadece bu değildi: Memleketimize her cihetten katkıda bulunma arzusuyla, Atatürk Bilgi Evi'ni hizmete soktuk, her mahallede sosyal tesisler oluşturduk ve bir hayvan barınağım birde uğratmamaya gayret ettik. Hasılı yetişebildiğimiz her alanda bir şeyleri ürettik, bütün bunları yaparken temel belediyecilik faaliyetlerinin aksamamasına da özen gösterdik. Elbette sadece bugün ile yetinmedik ve beldemiz için gelecekte neler yapılması gerektiğine dair plan ve projeler ürettik, bunun üzerine düşündük ve istikametler çizdik.
            Ülkümüze, insanımıza ve baba ocağımıza hizmet gayretiyle çıktığımız bu yolda, heyecanımızı kaybetmeden gayretlerimize devam ve aldığımız emanetin hakkını vermeye çaba sarf ettik. Töremizde bir vazifeyi ikbal hırsı ve tamah arzusuyla talep etmek olmadığı gibi, verilen vazifeyi reddetmek ve sorumluluktan geri durmakta, meşru bir neden olmadıkça hoş karşılanmaz. Nitekim başta da belirttiğimiz gibi, bizim siyaseten aidiyetimiz ve merbutiyetimiz bellidir. Çok şükür mensubu olduğumuz hareketin, bu aziz millete her yönden gerçek ve kalıcı hizmeti sağlayacak donamına sahip yegane yol olduğunun bilincindeyiz.
            Partimiz rahmetli Başbuğ’dan beri birbirine omuz vermiş neferlerin, kendi benliklerini silip yok etmiş yiğitlerin birleşerek tunçtan bir duvar gibi yek vücut olduğu müstesna bir tabiata sahiptir. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin kendi ruh köküne sadık kalabilmiş gerçek manada en eski partisidir. Ayrıca dün olduğu gibi bugün de vatanımızın sigortası, düşmanların korkulu rüyasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi lideri Sayın Devlet Bahçeli’dir. O bize hangi istikamette, hangi mevkide ve hangi mevzide yer gösterirse, orada hareket ederiz.
            Saygı değer vatandaşlarımızın da bu hususiyetleri dikkate almasın. Kaman’da Milliyetçi Hareket Partisi'ne gösterdiği teveccühü, şahsımız olsun olmasın sürdürmesini temenni ediyor; şimdiden 29 Mart 2019 seçimlerinin vatanımıza, milletimize ve beldemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.
 ALLAH 15 TEMMUZ'U BİR DAHA BU MİLLETE YAŞATMASIN
Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, 15 Temmuz Hain darbe girişimine değinerek, Allah 15 Temmuz'u bir daha bu millete yaşatmasın dedi.  Talu, "Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.   Halkımızın bir bütün olarak dişini, tırnağına takarak, çok zor şartlarda 15 Temmuz darbe girişimi ile başlayan FETÖ saldırılarına karşı Türkiye'nin dört bir yanında verdiği mücadele, tarihin en anlamlı, kahramanca direnişlerinden biridir. Türkiye'nin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin ilk anlarından itibaren açık ve net bir şekilde milli iradeden ve demokrasiden yana tavır koyan Kaman halkına şükranlarımı sunuyorum. Ülke tarihimizin en alçak darbe teşebbüslerinden biri olan bu hain eylem, milletimizin, güvenlik güçlerimizin, cesur duruşu yanında, sizin gibi kara gün dostlarımızın desteğiyle boşa çıkarılmıştır. Kaman halkı, ister FETÖ olsun ister bir başka terörist grup olsun, bunların topraklarımızda yeşermesine izin vermeyecektir. Allah 15 Temmuz'u bir daha bu millete yaşatmasın. Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku