Güncel

Kaman'da Ak Parti'nin En Güçlü Belediye Başkan Aday Adayı GÖKHAN BULUT

Kaman'da Ak Parti'nin En Güçlü Belediye Başkan Aday Adayı  GÖKHAN BULUT

9 Kasım 2018 06:34
-A

+A

 
Kamanlı genç ve atılımcı işadamı  ve aynı zamanda Kaman sevdalısı Yüksek Mimar Gökhan Bulut,
Ak Parti’den Kaman Belediye Başkan aday adaylık başvurusunu yaptı. 2015 yılında 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde ve 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Ak Parti Kırşehir Milletvekili A. Adayı oldu.
Hemşerimiz Gökhan Bulut, bu dönemde de Kamanlı aday adayı olarak en güçlü adaylar arasında görünüyor.
            Aday adaylığının gerekçelerini gazetemiz Kırşehir Memleket'e anlatan Bulut, “Haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı, korkusuzca meydan okuyan  bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın varlığı beni bu davaya çekti.
‘AK Parti 16 yıllık siyasi hayatı ve iktidarı döneminde her zaman milletin ve memleketin huzurunu, istikrar ve istikbalini önceleyerek hareket etmiştir. Vatandaşlarımız da bunu bildiği, yaşadığı için AK Parti’yi her seçimde açık ara fark ile iktidarda tutmuştur. 
Millete hizmet yolundaki mücadelesi ve savaşçılığı, biz gençlere heyecan kazandıran bir dünya lideri, bizi bu yola sevk etti. Genç yaşta, AK Parti, Genel Merkez Siyaset Akademisi'ndeki eğitimle bilinçli siyasete başladım. Partimin bütün kademelerinde görevler aldım.Hem yerel siyaseti hem de başkentin yakınlığı ve buradaki ticari faaliyetlerimiz dolayısıyla Genel Merkez siyasetini bugüne değin aktif olarak izledim ve yaşadım. 10 yıldır Kaman belediyesi tarafından gelmeyen hizmetleri inşallah hükümetimizle birlikte getireceğiz.
            Bundan sonra kendi memleketim olan Kaman 'da hemşehrilerimize her verdiğimiz vaatleri, projelerimizi tek tek yerine getirme sözü veriyorum.
  Bugüne kadar gelmeyen hizmetleri yapmak, vatandaşlarımızın sorunlarına eğilerek iktidarımızın destekleriyle çağa uygun bir ilçe yapmak için tecrübelerimi ve bilgimi sunarak hizmet edeceğim.
 Milletimin özlediği belediye başkanlığını yapacağıma ve her türlü sorun ile  isteklerini 24 saat esasıyla Ahilik ilkelerinden taviz vermeden  çözmek ve yerine getirmek için çalışacağıma şimdiden söz veriyorum.”
 YÜK.İÇ MİMAR VE ÇEVRE TASARIMCI GÖKHAN BULUT KİMDİR?
Kırşehir’in Kaman ilçesinde 1983 yılında doğdu. 
İlk, orta ve lise öğrenimini Kaman’da tamamladı. 
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nü burslu olarak okudu ve2008’de “Yüksek Şeref’’derecesi ile mezun oldu.  
Üniversitede Fakülte Başkanlığı ve Konsey Üyeliği görevlerinde bulundu.
Askerlik görevini 2009’da Çorlu Hava Meydan Komutanlığında yaptı.
İş hayatına 2008’deMimarlık, Mühendislik ve İnşaat alanında kurduğu özel şirketiyle girdi.
Yurt içi ve yurt dışında birçok kentsel tasarım, peyzaj düzenlemeleri,AVM, otel, konut, ticari, ofis, eğitim, araştırma, kamu ve kültür konularında birçok projeye imza attı.
2011’de Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde hitabet eğitimi aldı. 
2012’de AK Parti Genel Merkez Siyaset Akademisi’nde ‘Lider Ülke: Türkiye II’ eğitim programını bitirdi.
Ak Parti’nin birçok kademesinde (Sandık müşahitliği, il delegesi, Kaman İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeliği) görev aldı.
2015 yılında 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde ve 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Ak Parti Kırşehir Milletvekili A. Adayı oldu.
Yüksek Lisansını, Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tasarım ve Mimarlık Anabilim Dalında, “Türkiye’de Modernleşme Sürecinde Kent Otelleri Lobi İç Mekân Biçimlenişi – Pera Palas, Ankara Palas ve Hilton İstanbul Oteli İncelemesi” konulu tezi ile yaptı.
TMMOB İçmimarlar Odası, Ahilik Kültür Derneği üyelikleri ve Kırşehirli Genç İş adamları üyelik ve yönetiminde görev yapmaktadır.
Ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda Ahilik anlayışının 21.yüzyıla uyarlanması ve yeni bir medeniyet inşası için çalışmalar yürütmektedir.
11.Uluslararası Eshab-ı Kehf (Yılın Müteahhidi), Ahilik Kültür Derneği (Yılın Ahisi)
Ankara Sincanlı Dernekler (Yılın İş adamı),ödüllerini aldı.
Müzik amatör uğraşısıdır. Bağlama ve keman enstrümanlarını çalmaktadır.Evli ve iki çocuk babası olan Yük. İç Mimar ve Çevre Tasarımcı Gökhan BULUT İngilizce bilmektedir.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku