Güncel

Kaman Devlet Hastanesi'nden büyük başarı

Kaman Devlet Hastanesi'nden büyük başarı

10 Aralık 2021 17:11
-A

+A

      Kaman İlçe Devlet Hastanesi, hayata geçirdiği uygulamalarıyla Sağlık Bakanlığı tarafından “Anne Dostu Hastane” unvanına layık görüldü.
      T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 2011 yılında atılan “Anne Dostu Hastane” yaklaşımı ile ülke genelinde anne dostu hastanelerin sayısının artırılması ve daha fazla sayıda anne adayının doğum eğitimi alması, doğumun daha keyifli ortamlarda yapılması, dolayısıyla kadınların doğum sürecindeki memnuniyetinin artırılması hedeflenmektedir.
Ulusal Anne Dostu Hastane değerlendirmesi ekibi tarafından 30 Kasım 2021 tarihinde denetlenen Kaman Devlet Hastanesi, hayata geçirdiği uygulamalar ile “Anne Dostu Hastane” unvanı almaya hak kazandı.
       Kaman Devlet Hastanesi, “Bakanlığımız tarafından anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Anne Dostu Hastane’ projesi kapsamında hastanemizde eğitim ve ön değerlendirme çalışmalarımızı tamamladık. Bu ekipte kimler yok ki, doktoru, ebesi, hemşiresi, güvenlik görevlisi, veri giriş elemanı, teknik servis personeli, temizlik elemanı. Tabii ki yönetimdeki kıymetli arkadaşlarım. Bize bu haklı gururu yaşatan emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz birlikte başardık." ifadelerine yer verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku