Güncel

Kamu Kurumlarına Yönelik Eğitimler devam ediyor

Kamu Kurumlarına Yönelik Eğitimler devam ediyor

23 Eylül 2021 15:27
-A

+A

      Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığınca 2021 yılı aile, okul ve işyerlerine yönelik afete hazırlığın önemi. yaşam çevremizdeki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, afet sigortası, bina güvenliği, tahliye ve toplanma alanları gibi konuları içeren afet bilinci, arama kurtarma, yangın, ilkyardım, gönüllülük, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) tehdit ve tehlikeleri ve sivil savunma gibi konu başlıklarındaki eğitimlerle 83 milyon vatandaşımıza ulaşılması hedeflenerek “TÜRKİYE AFET EĞİTİM YILI” olarak belirlenmiş ve tüm illerde “Afet Eğitim Seferberliği” başlatıldı.
      İllerde valilerin, ilçelerde kaymakamların koordinesinde mahalli şartlar ve Covid-19 pandemi süreci seyri gözetilerek İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce yönetilecek faaliyetler Afet Eğitimleri ve Afet Farkındalığının arttırılması ve yaygınlaştırılması hedefli olacaktır. Bu kapsamda ilimizde eğitimler artarak devam ediyor.
      Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında, çevre ve şehircilik il müdürlüğü personeline ve meteoroloji il müdürlüğü personeline afet farkındalık eğitimi verildi.
Kamu kurumlarında çalışan personellere yönelik gerçekleştirilen eğitimlerde; afete hazırlığın önemi, yaşam çevremizdeki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, afet sigortası, bina güvenliği, toplanma ve barınma alanları, deprem, yangın, sel, çığ, heyelan, AFAD gönüllülük sistemi konuları anlatıldı.
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce "Afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ve bütünleşik afet yönetimi anlayışıyla toplumda önlem alma kültürünü önceleyen ve afet öncesi, sırası ve sonrasına ilişkin bilgi ve becerileri kazandırma, tutum ve davranışları sorumluluğuyla eğitimlerimiz devam ediyor." ifadelerine yer verildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku