Güncel

KAP Hazırlık Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

KAP Hazırlık Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

30 Kasım 2021 17:01
-A

+A

        Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Kurumsal Akreditasyon Programına (KAP) dahil edilen üniversitemizde, KAP sürecine yönelik hazırlık çalışmaları aralıksız devam ediyor. Aralık ayının ilk haftasında gerçekleşecek olan KAP saha ziyareti öncesi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi üst yönetimi başta olmak üzere tüm birimler çalışmalarına hız verdi. Kalite Yönetim Koordinatörlüğünde gerçekleşen toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Kalite Koordinatör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ile Ekrem Öztürk ve kalite koordinatörlüğü ekibi katıldı.
       Toplantıda KAP Hazırlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ve Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk tarafından Rektör Karakaya’ya KAP hazırlık çalışmaları hakkında birifing verildi. KAP Hazırlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, Kurumsal Akreditasyon Programının ana başlıklarını; Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk ise saha ziyareti programının detaylarını Prof. Dr. Vatan Karakaya ile paylaştılar. Toplantıda saha ziyareti öncesi yapılan toplantılar ve hazırlanan raporlar gözden geçirilirken aynı zamanda üniversitemizin yönetim süreçlerine yönelik olarak geliştirdiği Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi ile Eğitim-Öğretim süreçlerine yönelik olarak geliştirdiği AYDEP Öğrenme Yönetim Sistemi de değerlendirildi. Gelinen noktada tüm birimlerin KAP değerlendirmesinde en iyi sonucu almak için aralıksız çalıştığını anlatan Kalite Koordinatörlüğü ekibi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin KAP takım saha ziyaretlerine hazır olduğunu söyledi. 
REKTÖR KARAKAYA: “BÜTÜN ÇABAMIZ KALİTE KÜLTÜRÜNE SAHİP BİR ÜNİVERSİTE ANLAYIŞI YERLEŞTİRMEK İÇİN”
        Toplantıda söz alan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, geliştirilen İç Kalite Güvence Sistemlerinin üniversitemizin sigortası olduğunu belirterek performansa ve kanıta dayalı bir yönetim anlayışını benimsediklerini vurguladı. Bütün bu çalışmaların belge almak için değil kalite kültürüne sahip bir üniversite anlayışını yerleştirmek için yapıldığını anlatan Rektör Karakaya, altı yıllık çalışmaların en önemli yansımasının yüksek düzeyde paydaş memnuniyeti olarak kendini gösterdiğini ve tüm gayretlerinin odağının iyi insan yetiştirme sorumluluğu olduğunu ifade etti.  Aynı zamanda bir dış değerlendirme süreci olan Kurumsal Akreditasyon Programının (KAP) üniversitemizin çalışmalarına önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya,  KAP ile üniversitenin eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve yönetim sistemi süreçleri gibi alanlarda güçlü bir altyapıya kavuştuğunu dile getirdi. KAP sürecinin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için çok önemli olduğunu söyleyen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, sürecin üniversite açısından başarılı geçeceğine inandığını belirterek sürece dahil olan ve çaba gösteren tüm personele teşekkür etti.
Toplantının devamında Üniversite Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, saha ziyareti için gerekli organizasyon hakkında Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı bilgilendirdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku