Güncel

KAR SANAYİ ESNAFININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

KAR SANAYİ ESNAFININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

28 Aralık 2018 07:21
-A

+A

 

Kırşehir'de yağan kar kenti süslerken oto tamircilerine de bereketli bir kış yaşattı. 
Bereketli bir kış geçiren Kırşehir'de kar yağışı, herkesi sevindiriyor. Kazalar olumsuz bir durum olsa da, kış nedeniyle oluşan arızalar sanayicinin işlerini açtı.
Birçok sanayici bu kış işten başını kaldıramayacak gibi gözüküyor. Yağan kar yağışı ardında da hava sıcaklıklarının düşmesi doğrudan sanayiciye yaradı. Kışı  karlı geçiren oto tamircileri, kışı karla bitireceğini söylüyor. Aralık ayıyla başlayan hareketlilik sanayide halen devam ediyor. Durumdan memnun olduğunu ifade eden sanayiciler, işlerin çok iyi olduğunu, yoğun mesai ile çalıştıklarını belirtiyor.
Kılıçözü Sanayi Sitesi esnaflarından Azılı oto tamircisi kafi Azılı, kar yağdığından bu yana işlerinin hareketli olduğunu belirterek, “Çok şükür bu kış kar yağışı ile başladı ve önümüzdeki günlerde de karın etkili olacağı söyleniyor. Bereket çiftçiyi olduğu gibi bizi de sevindirdi. Kış nedeniyle birçok araç çalışmıyor, ayrıca kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kazalar da oluyor. Bu sebeplerden dolayı 2 aydır işlerimiz hareketli. Kışı yoğun mesai ile geçirdik. Baharın ilk günlerine kadar da işlerimiz hareketli olur. Çünkü sırada bekleyen birçok araç var” dedi.
Şehirde yaşanan yoğun kar yağışının ardından ise kışa hazır olmayan araçların karıştığı pek çok kaza meydana geldi. Yaşanan kazalar paralel olarak sanayicinin de işlerini artırdı. Kazaların artmasına paralel olarak işlerinin hızlandığını belirten oto tamircisi Azılı, “Son yağışlarla birlikte daha çok kaza olmaya başladı. Hava sıcaklıklarının düşmesi, yolların buzlanması, gizli buzlanma, görüş mesafesinin azalması, dikkatsizlik ve benzeri nedenlerle küçüklü büyüklü pek çok kaza meydana geliyor. Bu kazalardan dolayı da işlerimizde hissedilir bir derecede artış var. Genelde ufak tefek çarpıklar, vuruklar oluyor. Kazanın büyüklüğüne göre aracın yapım süreci de değişiyor. Yarım saat içerisinde yapılabilecek bir tamirat da var, bir ay sürebilecek tamirat da var” diye konuştu.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku