Güncel

Karkın ve Aksaklı-Karacalı Göletine Yavru Balık Bırakıldı

Karkın ve Aksaklı-Karacalı Göletine Yavru Balık Bırakıldı

11 Eylül 2021 17:12
-A

+A

       Mucur İlçesindeki su kaynaklarının balıklandırılması amacıyla Karkın ve Aksaklı-Karacalı Göletlerine 52.000 adet sazan balığı yavrusu bırakıldı. Mucur Kaymakamı Faruk Erdem’in katıldığı programda devlet tarafından yetiştirilen balık yavruları İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince göletlere bırakıldı.
      Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında, Mucur'da 2021 yılı balıklandırma çalışmaları, Tarım ve Orman İl Müdürü Duran Seçen yakından takip ediyor.
Balıkçılık, Su Ürünleri il ve ilçe müdürlüğü teknik personelleri tarafından yapılan çalışmala ile gölete yetiştirilen balık yavruları bırakıldı.
İlimizde yapılan balıklandırma çalışmalarının özellikle son yıllarda artarak devam ettiği belirtilirken, tüm su kaynaklarına planlı bir şekilde yavru balık bırakılıyor. Ayrıca balık neslinin korunması ve gelecek nesillere canlı balık bırakılabilmesi için su kaynaklarının kirletilmemesi ve bilinçsiz balık avcılığının önlenmesi konularında vatandaşlarımız uyarılıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku