Güncel

Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Sürdürülüyor

Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Sürdürülüyor

16 Şubat 2021 13:19
-A

+A

 Kırşehir , ilçe ve köylerinde Geçtiğimiz gece 23:30’dan itibaren etkili olan kar yağışı sonrası  İl Özel idaresi ekipleri  tarafından karla mücadele çalışmaları başlatıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz,   İl Özel İdaresi olarak Merkez ve  6 ilçemizde geceden itibaren  31 iş makinası ve  53 personel ile Karla Mücadele Ekibi oluşturduklarını ve bu kapsamda etkili olan kar yağışı sonucu yolları açma çalışmasının yürütüldüğünü aktardı.
Dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu Merkez ilçe ve Akçakent, Boztepe, Akpınar, Mucur, Çiçekdağı ve Kaman ilçelerine bağlı köylerde ekiplerin teyakkuz halinde olduğunu belirten Genel Sekreterimiz Yılmaz, şunları kaydetti;  İlimizde etkili olan kar yağışı sonucu karla mücadele ekiplerimiz dün gece saat 23:30’dan itibaren Merkez, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Mucur, Çiçekdağı ve Kaman ilçelerimizde ekiplerimiz çalışmakta olup, herhangi bir olumsuz duruma karşı müdahale etmek için hazır hale getirilmiştir. Gece boyunca yağan kara ekiplerimiz tarafından anında müdahale edildi. Önceliğimiz halkın ulaşımda sorun yaşamamasıdır. Karla mücadelede köy yollarının ulaşıma açık kalmasıdır. Şu ana kadar kapalı köy yolu ile ilgili olarak herhangi bir bildirim alınmamış olup, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için tüm arkadaşlarımız öz veri ile çalışmaktadır. Sahada gece gündüz çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku