Güncel

Kaymakam Berdibek Şehit ailesini ve Kıbrıs Gazimizi ziyaret etti

Kaymakam Berdibek Şehit ailesini ve Kıbrıs Gazimizi ziyaret etti

26 Kasım 2019 07:17
-A

+A


Boztepe Kaymakamı Muhammed Berat Berdibek, İlçenin yeni mahallesinde ikamet eden Şehit ailesi Mustafa Gevrek’i ziyaret etti. Daha sonra Harmanaltı Köyünde ikamet eden Kıbrıs Gazisi İbrahim Köşker’i ziyaret etti.
Kaymakam Muhammed Berat Berdibek, her zaman Şehit ailelerimizin ve Gazilerimizin yanında olduklarını belirtti. Şehitliğin dinimizde en yüce makamlardan biri olduğunu, şehit ailelerinin kıymetli ve özel insanlar olduğunu ifade eden Kaymakam Berdibek, her zaman şehit aileleri ile randevusuz bir şekilde mesai saati gözetmeksizin görüşerek, sürekli onlarla diyalog içerisinde olmanın en öncelikli görevlerinden biri olduğunu belirtti.
               Kaymakam Muhammed Berat Berdibek, "Şehitlerimizin anneleri, babaları, eşleri, çocukları bizim emanetlerimizdir. Devlet olarak her zaman şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanındayız. Devletimizin tüm kapıları her zaman açıktır. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler ihsan eylesin. Şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle şehitlerimizin anne babalarına, eşlerine ve çocuklarına bir defa daha Allah'tan sabır diliyorum" dedi.
Kaymakam BERDİBEK Şehit Ailesi ve Gazilerimiz Ziyaret Etmeye Devam Ediyor       
Öte yandan Boztepe Kaymakamı  Muhammed Berat Berdibek Şehit ailelerini ve Gazimizi ziyaret etti.
Kaymakam BERDİBEK, İlçenin Çimeli köyünde ikamet eden Şehit ailesi Mustafa Şimşek’i ve Şehit Ailesi Tuncer Yılmazı ziyaret etti. Daha sonra İlçemiz Karacaören  köyünde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Salih Akyüz’ü ziyaret etti.
Kaymakam Muhammed Berat Berdibek konuşmasında Devletin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade ederek, şehitlerin aile ve yakınlarının devlete ve millete emanet olduğunu söyledi.
Şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını söyleyen Kaymakam Berdibek, 'Bizler ne yapsak vatan uğruna, bayrak uğruna evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu vatan uğruna kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkânları kendilerinin hizmetindedir.' dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku