Güncel

Kaymakam Erdem'in “12 Mart” Mesajı

Kaymakam Erdem'in “12 Mart” Mesajı

12 Mart 2021 14:07
-A

+A

        Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü nedeni ile mesaj yayınladı. Kaymakam Erdem, mesajında şunları kaydetti: "İstiklal Marşımız; Türk Milletinin değerler denizinin kalbi ve dilidir. Aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük türküsüdür, yürek atımıdır.
        İstiklal ve istikbal mücadelemizin şekillendiği acı dolu günleri anlatan bu kutsal destanın hep bir ağızdan söylenmesi, egemenliğimizin birlikte haykırılmasıdır. Millet olma bilincimizin ve inancımızın kendisidir.
        Tarihimizdeki şanlı yürüyüşümüzü ve milli mücadele heyecanını ifade eden edebiyatımızın veciz ifadeleriyle yazılmış Türk milletinin bağımsızlık belgesi, bağımsızlık ruhunun tarihi bir şahlanışı ve milli şuurun parlak bir anıtıdır.
Milletimizin tüm cihana karşı verdiği haklı mücadeleyi taçlandırmak ve haline tercüman olmak için yazılmış; ezelden beri hür yaşamış ve hür yaşayacak olan milletimizin azim ve kararlılığının tüm dünyaya ilanınıdır.
Genç Türkiye Cumhuriyetine yapılan destansı bir sesleniştir. Her kelimesi, her cümlesi ve her mısrası bu milletin çimentosu ve kimlik kartıdır.
       Bu vesileyle bizlere bu metni armağan eden Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” duasına iştirak ediyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. İstiklal Marşı’nın “Ulusal Marş” olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümü hepimize kutlu olsun."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku