Güncel

Kaymakam KORKUSUZ, Neşet Ertaş Göletinde İncelemelerde Bulundu

Kaymakam KORKUSUZ, Neşet Ertaş Göletinde İncelemelerde Bulundu

18 Ocak 2020 07:06
-A

+A


Akpınar İlçesinde Neşet Ertaş Göleti çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Projenin tamamlanmasıyla bölgede istihdama katkı sağlanması ve yapılacak sulu tarım ile birlikte 2019 birim fiyatları ile yılda 650 TL gelir artışı 70 kişiye istihdam ve milli ekonomiye tam 1 milyon 820 bin TL katkı sağlanması hedeflenmektedir.
Tamamlandığında gölette depolanacak su ile Kel İsmailuşağı Köyü ve bu köye bağlı Kırtıllar Mahallesine ait tarım arazilerinin brüt yaklaşık 280  dekarlık tarım arazisi su ile buluşturulacak. “Kırşehir Akpınar Neşet Ertaş Göleti İnşaatı İşi”’nde halen; Memba Batardosu, Kondüvi kazısı ve betonu, Enjeksiyon işlerinin büyük bir bölümü, Kret ulaşım yolu ile Cut-off kazı imalatları tamamlandı. Dolusavak kazı-beton işleri ile gövde sıyırma kazı imalatları devam ediyor. 21.03.2019 tarihi itibarı ile işin parasal gerçekleşmesi % 44.12, fiziksel gerçekleşmesi %52 seviyesindedir.
Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz, yapımı devam eden Neşet Ertaş Göletinde incelemelerde bulundu.
        İlçe Kaymakamı Furkan Korkusuz, İlçe Jandarma Komutanı Sami Temiz eşliğinde İlçeye bağlı Kelismail Uşağı Köyü Kırtıllar Mahallesinde yapımı devam eden Neşet Ertaş Göletini ziyaret etti.
        Gölet hakkında şantiye yetkililerinden bilgi alan Kaymakam Korkusuz, çalışma sahasını gezerek yerinde incelemelerde bulundu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku