Güncel

KENDİNE ZAMAN AYIR, MEME KANSERİNE HAYIR!

KENDİNE ZAMAN AYIR, MEME KANSERİNE HAYIR!

10 Ekim 2019 07:54
-A

+A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası 2019-2023 stratejik planında yer alan “meme kanserinin erken teşhisi konusunda farkındalık artırıcı paneller düzenlemek” hedefi kapsamında farkındalık toplantısı düzenlendi.
Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin pilot okul seçildiği etkinlik kapsamında, açılış konuşması Okul Müdürü Hakan Vahapoğlu tarafından yapıldı. Akabinde, İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi ve Aktif Kanser Kayıt Merkez Sorumlusu Selda ÇELEBİ “meme kanseri nedir, nasıl oluşur, erken teşhisin önemi, meme kanseri teşhisi ve meme kanserine karşı önlemler” konusunda bilgilendirme yaptı. Eğitim sunumunun ardından öğrencilerle soru cevap yapılarak eğitim pekiştirildi. Son olarak kanser birim görevlisi Yeter ŞAHAN tarafından bilgilendirici broşür dağıtımı yapıldı.
3(üç) ay sürecek olan projede; farkındalık toplantısına katılarak çevresinde meme kanseri konusunda farkındalık yaratan ve KETEM’e en çok tarama için yönlendirme yapan öğrencilere Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hediyeler verilecek.
"40-69 yaş aralığındaki tüm kadınlar erken teşhis için kendinize bir gün ayırın, Unutmayınız; Tarama 1 Saatinizi, Kanser Hayatınızı Alır."


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku