Güncel

Kendirli'den Çiftçiye müjde! Destek Ödemeleri başladı...

Kendirli'den Çiftçiye müjde! Destek Ödemeleri başladı...

27 Ocak 2020 07:51
-A

+A


- AK Parti Kırşehir Milletvekili Kendirli:
- “Çiftçimiz, köylümüz yarınlara güvenle bakmalı, emeğinin, ürününün heba olmayacağını, çabasının karşılığını alacağını bilmeli. Çünkü Türkiye emin ellerde, AK kadrolar tarafından yönetilmekte”
- “Köylümüzü, çiftçimizi iş bilmeyenlerin, buğday ile arpayı ayırt edemeyenlerin ellerine teslim etmeyeceğiz”
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, “Çiftçimiz, köylümüz yarınlara güvenle bakmalı, emeğinin, ürününün heba olmayacağını, çabasının karşılığını alacağını bilmeli. Çünkü Türkiye emin ellerde, AK kadrolar tarafından yönetilmekte” diye konuştu.
Milletvekili Kendirli, Kırşehir genelinde hububat ve baklagil Fark Ödemesi Desteği’nin yarından itibaren başlayacağını bildirdi.
Kırşehir’de kayıtlı 20 bin üreticiye toplam 73 milyon lira destekte bulunacağını açıklayan Kendirli, yapılacak ödemlerin hayırlı olmasını dileyerek, yapılacak desteklemelerin ürünlerin kalitesi ve miktarını artıracağına inandığını söyledi.
AK Parti’nin her alanda olduğu gibi tarım alanında da üretenin, Türkiye’ye katma değer sağlayanın yanında olduğuna vurgu yapan Kendirli, “Çiftçimiz, köylümüz yarınlara güvenle bakmalı, emeğinin, ürününün heba olmayacağını, çabasının karşılığını alacağını bilmeli. Çünkü Türkiye emin ellerde, AK kadrolar tarafından yönetilmekte” dedi.
Kendirli, artan maliyetler karşısında çiftçileri zorda bırakmadıklarını, ürünlere piyasada hak ettiği değeri verdiklerini anlatarak, tarımı Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olarak gördüklerini, bu anlayışla 15 yıl aradan sonra geçen Kasım ayında Tarım Şurası’nın toplandığını ve tarımın geleceğine dair önemli kararlar alındığını kaydetti.
Tarımın dünyadan her geçen gün öneminin arttığına ve stratejik bir sektör haline geldiğine dikkati çeken Kendirli, “Bu bilinçle hareket ederek çiftçimize araç-gereç, gübre, tohum, mazot desteğini hız kesmeden ve artırarak devam ettiriyoruz. Desteklemelerin yanı sıra çiftçilerimize sağlanan tarımsal krediler de köylümüze, çiftçimize verdiğimiz değerin göstergesidir” diye konuştu.
Kendirli, çiftçilerin tarımsal kredilerden yararlanmasının da önemli olduğuna işaret ederek, kredilerin tarımda makineleşme için kullanılması tavsiyesinde bulundu.
Türkiye’nin AK Parti iktidarında her alanda olduğu gibi tarım alanında da çağ atladığını, tarımda modern üretim imkanlarına, makinelere kavuştuğunu, köylünün, çiftçinin hak ettiği değeri gördüğünü ifade eden Kendirli, 2020 yılı bütçesinin yüzde 54.5’ini tarımsal desteklere ayrıldığını, Tarımsal Gayrisafi Yurtiçi Hasıla’nın 213,3 milyar liraya ulaştığını söyledi.
Çiftçilerin, köylülerin menfaatlerini üst düzeyde tutacak bir yönetim anlayışıyla sektöre yaklaşıldığını vurgulayan Mustafa Kendirli, “Milleti için üreten, emeğiyle milletin sofrasına ekmeğin gelmesi için ter döken köylümüzü desteklemeye her zaman devam edeceğiz. Köylümüzü, çiftçimizi iş bilmeyenlerin, buğday ile arpayı ayırt edemeyenlerin ellerine teslim etmeyeceğiz. Biliyoruz ki biz köylümüze, çiftçimize sahip çıkarsak onlar da bize sahip çıkacaktır” ifadelerini kullandı.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku