Güncel

Kırşehir - Ankara yolu Çiçekdağı yol ayrımı düzenleme yapılmalı

Kırşehir - Ankara yolu Çiçekdağı yol ayrımı düzenleme yapılmalı

25 Ekim 2019 07:52
-A

+A

 
Kırşehir -Ankara karayolu Yozgat Çiçekdağı yol ayrımında bugüne kadar birçok kaza meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde aynı yol üzerinde bir kaza daha olmuş ve bir kişi hayatını kaybetmişti. CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, bu sorun üzerine dikkat çekti. CHP Kırşehir Milletvekili Metin ilhan,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a soru önergesinde bulundu. Önergede şu ifadelere yer verildi;Kırşehir - Ankara yolu Yozgat - Çiçekdağı yol ayrımında bulunan dönel kavşak gerek sinyalizasyon yetersizliği gerekse yol ayrımlarındaki darlık yüzünden her yıl onlarca kazaya sebebiyet vermektedir. Bu kazalar sonucu da yaralanmalar ve ölümler gerçekleşmektedir. Geçen ay genç bir vatandaşımız aynı yolda yol ayrımındaki darlığın görüş açısını daraltması sebebiyle hayatını kaybetti. İlleri birbirine bağlayan anayol kavşaklarının mühendisliği kusursuz olmalıdır zira söz konusu olan insan hayatıdır. Bu bağlamda;
1. Bakanlığınızca Kırşehir - Ankara yolu Çiçekdağı yol ayrımı dönel kavşağı ile ilgili kazaları önleme adına gerekli yol düzenlemeleri yapılacak mıdır?
2. Kırşehir - Ankara yolu Çiçekdağı yol ayrımı dönel kavşağında mühendislik olarak bir hata var mıdır? Bununla ilgili yeniden bir inceleme ve denetim yapılacak mıdır?
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku