Güncel

KIRŞEHİR ' de Gezilecek Şehir ve Tarihi Yapıları

 KIRŞEHİR ' de Gezilecek Şehir ve Tarihi Yapıları

13 Ocak 2020 07:12
-A

+A

 

KIRŞEHİR  Ahi Evran Türbesi, Hirfanlı Baraj Gölü, Seyfe Gölü, Petlas Lastik Fabrikası, Cacabey Medresesi, Mucur Yeraltı Şehri 81 İlin Türkiye'de Gezilecek Şehir ve Tarihi Yapıları turistlere ev sahipliği yapacak.
3 bölgesi denizlerle kaplı Türkiye tarihler boyunca büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış topraklar üzerinde bulunuyor. Tarihi açıdan da önemli yapılara sahip olan Ülkemiz her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor.
Her yıl yüzlerce ülkeden milyonlarca turiste ev sahipliği yapan ülkemiz başta sahilleri olmak üzere tarihi yapıları ile de ilgi odağı olmayı başarıyor. Yüzyıllar önce büyük imparatorluklara yurt olan bu toprakların her metre karesinde tarihi dokuları görmek mümkün. Sahillerimiz olmasada en çok turist çeken tarihi mekan ve şehirlerimiz her yıl gelen turist sayısına göre belirleniyor. Türkiye’de yabancı turistlerin özellikle ziyaret ettiği yerleri araştırdık. Yapısı ve tarihi itibari ile kendine hayran bırakan bu mekanlar Türkiye'nin birçok şehrinde yer alıyor ve her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Türkiye'de görmeniz gereken ve sizleri kendisine hayran bıraktıracak en güzel Anadolu'nun tarihi yapıları açıklandı ve Kırşehir'de, KIRŞEHİR  Ahi Evran Türbesi, Hirfanlı Baraj Gölü, Seyfe Gölü, Petlas Lastik Fabrikası, Cacabey Medresesi, Mucur Yeraltı Şehri olarak belirlendi. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku