Güncel

Kırşehir, yılbaşına huzurlu girecek

  Kırşehir, yılbaşına huzurlu girecek

31 Aralık 2018 07:33
-A

+A


            Kırşehirlilerin yılbaşını huzur içerisinde geride bırakmaları için Kırşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından bir dizi önlem alındı. Vatandaşların yeni yıla huzur ve güven içinde girmelerini sağlamak amacıyla güvenlik önlemleri artırılırken güvenlik görevlileri tarafından, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alış-veriş merkezlerinde, otobüs/minibüs terminaline, pazar yerlerinde ve umuma açık mahallerde yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı bildirildi.
            Kırşehirliler, bu akşam 2018 yılına "güle güle" ve 2019 yılına "merhaba" demeye hazırlanırken, yılbaşında herhangi bir sorunun yaşanmaması için gerekli her türlü tedbiri aldığı bildirildi. Bu gece yarısından sonra yılını geride bırakıp yepyeni umutlar, hayaller ve planlarla 2019’a merhaba demeye sayılı saatler kalırken Kırşehir Emniyet Müdürlüğü il genelinde ve ilçelerde bir dizi önlem aldı. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yaptıkları açıklamada, vatandaşların yeni yılı huzur içerisinde kutlamaları için çeşitli önlemler aldıklarını belirterek şunları kaydettiler: “31 Aralık 2018 gecesi 2019 yılına girecek olmamız münasebetiyle yapılabilecek yılbaşı kutlama ve etkinliklerinin huzur ve sükûn içerisinde icrası, vatandaşlarımızın alışveriş, ziyaret, seyahat gibi faaliyetleri sürecinde çıkması muhtemel olayların önlenmesi, can ve mal güvenliklerinin sağlanması, huzur ve güven ortamının devamı için ilimiz polis sorumluluk bölgesinde Emniyet Müdürlüğümüzce bir dizi tedbirlerin alınmıştır” denildi.
            Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde güvenlik önlemleri aldı. Gece kulüpleri başta olmak üzere eğlence mekanlarının işletmecileri ile görüşmeler yapılacak, bu mekanlarda güvenlik tedbiri arttırılacak. Vatandaşların yeni yıl programlarını huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla genel güvenlik ve asayişin temini, terör değerlendirmeleri ile şehirlerarası-şehir içi yollarda trafik akımının diğer günlere oranla yoğunluğu dikkate alınarak proaktif önlemler aldı.
            Hava şartları dikkate alınarak özellikle yılbaşı gecesi görevlendirilecek önleyici devriyeler ile trafik akışının düzenlenmesi, kavşaklarda ve kritik görülen güzergahlarda da kontroller yapmak maksadıyla görevlendirilecek trafik timlerinin sayısı artırıldı. Yılbaşı gecesi, saat 21.00’den sonra yol emniyet ve kontrol faaliyetlerine ağırlık verilecek. Trafik kontrolleri, kazaların yoğun olarak meydana geldiği yol kesimlerinde yapılacak. Olumsuz hava koşullarının yaşandığı durumlarda trafik timleri yol güzergahlarında seyir halinde veya sürücüler tarafından rahatlıkla görülebilecek alanlarda tepe lambaları sürekli yanar vaziyette konuşlandıracak. Yağış nedeniyle karayolunun kapanması durumunda araçların önceden belirlenen alternatif güzergahlara veya dinlenme alanlarına yönlendirilmesi sağlanacak. Güzergahta buzlanma, yoğun kar yağışı veya tipi gibi trafiği tehlikeye düşürebilecek durumların tespiti halinde gecikmeksizin yolun yapım ve bakımından sorumlu kurula bilgi verilecek.
            Özellikle yılbaşı gecesi saat 24.00’ten sonra alkol denetimlerine ağırlık verilecek. Denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücüler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak. Böyle bir durumda araçta alkolsüz başka bir sürücünün bulunması halinde araçlar trafik kuruluşlarına ait park yerinde veya yediemin otoparklarında muhafaza altına alınacak ve araç sürücüsü ile araçta bulunan diğer şahıslar, mahallinden temin edilecek ticari araçlarla, gidecekleri yerlere gönderilecek.
            Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otobüs/minibüs terminali ile pazar yerleri ve umuma açık mahallerde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak, devriye uygulamaları artırılacak. Her türlü ihbar kısa sürede değerlendirilerek yeteri kadar ekip sevk edilecek. Sevk edilen ekiplerin (asayiş, trafik, olay veri inceleme gibi) koordineli ve eş zamanlı olarak olay yerine intikali planlanarak örnek tatbikatlar yapılacak.
            Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, halkın yeni yılı kutlanırken, “Vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmesi için İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çeşitli önlemler alınmıştır. Kırşehir'de huzur ve güven ortamını sağlamak ve var olan huzur ortamının devamını temin edebilmek maksadıyla, büyük bir özveri ve şevkle görev yaparken tek amacımız Kırşehir’in her yönüyle huzur ve güven içerisinde bulunmasını sağlamaktır. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü zaman mefhumu gözetmeksizin vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek, ücretsiz telefonumuz 155 Polis İmdat, e-mail adresimiz kirsehiremniyet@egm.gov.tr ile internet sitemizde bulunan dilek, istek ve şikâyetler bölümü karşılıklı bilgi paylaşımı için sürekli aktif tutularak gelen her bilgi ciddiyetle değerlendirilecektir. Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz” denildi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku