Güncel

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ YÜKSELİŞTE KAEÜ’NİN DOLULUK ORANI %94,37

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ YÜKSELİŞTE KAEÜ’NİN DOLULUK ORANI  %94,37

29 Ağustos 2020 15:10
-A

+A

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük 2020 yılı üniversite yerleşme oranlarıyla alakalı bir açıklamam yaptı. Açıklamada, Kırşehir Ahir Evran Üniversitesi’nin %94,37 oranında dolduğunu belirtti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük,” Önceki gün açıklanan sonuçlara göre;
Nüfus kaydı esasına göre 770 'i kendi şehrimizden olmak üzere Ülkemizin tüm coğrafik bölgelerinden ve 79 ilimizden, %94,52 doluluk oranıyla 1899 gencimiz lisans, %94,37 doluluk oranıyla 2163 gencimiz önlisans programlarına olmak üzere toplamda %94,45 doluluk oranıyla 4062 genç kardeşimiz Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ailemize katıldı.
'Ülkemizin en merkezinde, huzurlu ve yaşanabilir bir şehir, her geçen gün gelişen bir üniversite' davetimize icabet eden tüm kardeşlerimize hoş geldiniz diyor, hayatlarının bu önemli döneminde her konuda onlara destek olmak için tüm akedemik, idari kadrolarımız ve imkânlarımızla çalıştığımızı bilmelerini istiyoruz.
Üniversitemiz, pandemi sürecinden dolayı 2020-2021 Güz döneminde teorik derslerin tamamını Hibrit Eğitim Modeliyle (Karma), uzaktan yapılamayan dersleri de tüm sağlık tedbirlerine uygun olarak yüz yüze yapacak olup sevgili öğrencilerimizin süreci Akademik birimlerimizin web sayfalarından takip etmelerini, ayrıca en kısa zamanda kampüste ve şehrimizin caddelerinde öğrencilerimizle birlikte olabilmek için de devletimizin belirlemiş olduğu kural ve tedbirlere en üst düzeyde riayet edilmesini rica ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.
2019 yılında Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan sonuçlara göre 3 bin 918 öğrenci Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini tercih etmişti. Bu verilerle doluluk oranı %91,5 doluluk oranına ulaşmıştı. Geçtiğimiz sene Ahi Evran Üniversitesinin doluluk oranları şöyleydi; %87,5 ile fakülteler, %103 yüksekokullar, %94 oranında da meslek yüksekokulları yer almıştı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku